پمپ هیدرولیک دنده‌ای بوخر سری QX

پمپ هیدرولیک دنده‌ای بوخر سری QX

BUCHER Gear Pump QX

پمپ هیدرولیک بوخر BUCHER تیپQX  از نوع دنده داخلی و یا به اصطلاح پمپ ماه ستاره‌ای بوخر بوده و سری QX بعد از سری QT، سری IZP و ... از نسل پنجم پمپ دنده داخلی شرکت بوخر هیدرولیک در طول سالیان متمادی در روند تولید و ساخت پمپ دنده داخلی بوخر می‌باشد. پمپ بوخر دنده ای سری QX بدلیل عملکرد کاری و طول عمر بالا در عین حال قیمت و هزینه‌های تعمیر و نگهداری پایین در سیستم‌های مدرن هیدرولیکی کاربرد وسیعی دارند. دلیل کیفیت پمپ بوخر استفاده از آلیاژ‌های جدید و پیشرفت‌های گسترده در زمینه طراحی و ساخت پمپ‌های دنده ای بوده و این مساله باعث رسیدن به فشارهای کاری بالای 300 بار، راندمان بالا در عین حال نویز کم شده است. مکانیزم عملکردی پمپ هیدرولیک دنده داخلی بوخر با دیگر پمپ‌های ماه ستاره هیدرولیک مثل پمپ هیدرولیک ویت VOITH متفاوت بوده، شافت دنده یا ستاره در هر پمپ هیدرولیک شرکت ویت و بوخر تقریبا یکسان بوده ولی در پمپ بوخر حلالی یا ماه بصورت ریخته‌گری بخشی از پوسته پمپ بوده ولی حلالی یا برنجی در پمپ ویت  VOITH قابل جدا شدن می‌باشد.

پمپ هیدرولیک سری QX بوخر
پمپ هیدرولیک سری QX بوخر

پمپ هیدرولیک بوخر سری QX می‌توانند بطور سری با هم کوپل شوند. هرچند بدلیل کیفیت منحصر به فرد بوخر کوپل پمپ بوخر در کارگاه‌های هیدرولیک مشکل بوده و بهتر است این تغییرات در کارخانه سازنده یعنی شرکت بوخر BUCHER صورت گرفته باشد.

مهمترین مزیت پمپ بوخر سری QX علاوه فشار بالا،  سطح پایین سر و صدا و عمر طولانی، عدم حساسیت زیاد به آلودگی می‌باشد. سری QX دارای دبی 3.3  تا 500 سی‌سی در 6 سایز پوسته و بسته به کد دارای سه رده فشارکاری تا 320 بار و فشار ماکسیمم 400 بار و نیز رنج سرعت گردش 1500 تا 3600 rpm می‌باشد.

پلاک پمپ بوخر QT سه طبقه
پلاک پمپ بوخر QT سه طبقه

در مورد کد دهی پمپ بوخر دو یا سه طبقه همانطور که در عکس یک پلاک پمپ بوخر سه طبقه مشاهده می‌شود؛ علاوه بر QT که بیان‌کننده کد و نوع پمپ بوده، عدد اول یعنی 5 به سایز فریم پوسته، عدد دوم یعنی 1 به فشار کاری که 80 بار بوده و نهایتا عدد بعد از خط فاصله یعنی 125مربوط به دبی پمپ بوخر مربوط و به همین ترتیب برای طبقات دیگر این مشخصات لحاظ شده است. با توجه به یکسان بودن مشخصات فنی و ساختاری پمپ هیدرولیک ترونینگر و نیز همکاری‌های دوجانبه کمپانی بوخر BUCHER HYDRAULICS و ترونینگر TRUNINGER AG، این توضیحات به همین منوال برای پمپ هیدرولیک ترونینگر نیز صادق است. بعضا در پلاک پمپ هیدرولیک بوخر یا پمپ ترونینگر دبی بر حسب لیتراژ بیان شده که در این صورت سرعت گردش پمپ نیز بیان می‌شود.

در حال حاضر بدلیل تولید نشدن بعضی از کدهای قدیمی پمپ هیدرولیک بوخر و نیز عدم امکان کوپل آن، در صورت موجود نبودن پمپ بوخر مطلوب در انبار شرکت و یا نماینده بوخر ترکیه، کارشناسان شرکت جریان کارا هدف با اطلاع دقیق از تیپ پمپ بوخر، تعداد طبقات پمپ بوخر، نوع دستگاه، فشار کاری، نحوه نصب و دیگر موارد مورد نیاز اقدام به معادل‌سازی آن با پمپ هیدرلیک ویت و یا بر حسب فشار پمپ با پمپ کارتریجی دنیسون نموده و جهت اطمینان کارفرما از حسن انجام کار شرکت جریان کارا با اعزام کارشناس فنی به کارخانه اقدام به تحویل پمپ روی دستگاه می‌نماید.

پمپ هیدرولیک بوخر سری QX
پمپ هیدرولیک بوخر سری QX

عکس بالا مربوط به پلاک پمپ دنده داخلی بوخر سری QX بوده که علاوه بر اطلاعات داده شده در مورد کد در پایان تیپ پمپ بعد از R که مربوط به راستگرد بودن پمپ بوخر بوده عدد 09 آورده شده، این کد مشخص کننده نوع سیال قابل استفاده در پمپ هیدرولیک بوخر می‌باشد. بر همین اساس در صورتی که این کد 29 باشد پمپ بوخر مذکور توانایی کار با سیال HFC را دارا بوده که بدلیل خصوصیات سیال اچ‌اف‌سی  HFC یعنی توانایی کار در دماهای بالا در صنایع ذوب آهن و فولاد بالخصوص در مورد دستگاه باز و بسته کردن درب کوره ذوب کاربرد ویژه داشته که در این صورت تقریبا بدلیل خورنده بودن سیال HFC به هیچ وجه دارای معادل در دیگر پمپ‌های هیدرولیک نیست.

برای دریافت قیمت پمپ بوخر و یا پمپ هیدرولیک ویت با کارشناسان دفتر مرکزی شرکت جریان کارا تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت دریافت مشخصات فنی پمپ بوخر سری QX کاتالوگ را دانلود نمایید.

دریافت کاتالوگ: