(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

نصب پمپ دنده‌ای داخلی رکسروت و پمپ دنده خارجی رکسروت پرس‌های زامیاد

مجموعه زامیاد از بزرگترین شركت‌های گروه خودروسازی سایپا می‌باشد و با تولید انواع خودروهای سنگين و نيمه‌سنگين به‌خصوص وانت نیسان، سهم عمده ای در این بازار دارد.
شركت تولیدی زامیاد در سال 1342 تاسیس و فعالیت خود را با واردات، مونتاژ و تولید انواع خودروهای سوخت فسیلی مطابق با استانداردهای روز جهانی آغاز كرد. زامیاد در سال 50 خورشیدی با توسعه و افزایش ظرفیت تولیدی خود، به محل حال حاضر این شرکت واقع در كیلومتر 15 جاده قدیم تهران - کرج منتقل و هم‌اکنون با راه‌اندازی 11 خط تولیدی دارای حدود 2200 نفر پرسنل در این حوزه صنعتی فعال می‌باشد.

 

زامیاد بزرگترین شركت گروه خودروسازی سایپا

 

 

پرس‌های هیدرولیکی شرکت زامیاد از برند مولرآلمان بوده و از بدو تاسیس تاکنون مشغول کار بوده‌اند.

پرس 800 تن شرکت زامیاد دارای پمپ دنده ای داخلی رکسروت Rexroth با تایپ استاندارد بوش رکسروت PGH5-3X/125RE11VU2 بوده که به‌علت استهلاک‌کاری در دراز‌مدت دچار اختلالاتی از قبیل، پایین آمدن فشار پمپ هیدرولیک و همچنین ایجاد صدای غیر معمول شده و از این بابت واحد بازرگانی زامیاد درصدد تهیه این نوع پمپ دنده‌ای داخلی رکسروت بر‌آمده بودند.
باتوجه به موجودی مناسب انواع پمپ هیدرولیک، هیدروموتور و مدل‌های متنوع شیر هیدرولیک درانبارهای شرکت جریان کارا و نیز توانمندی شرکت جریان کارا در تامین انواع پمپ هیدولیک بوش رکسروت، واحد اداری در دفتر مرکزی شرکت با ارسال پیش فاکتوری به درخواست مورد‌نظر پاسخ داده که بعد از تشریفات اداری و بازدید از پمپ دنده‌ای داخلی رکسروت آلمانی سری PGH مورد درخواست توسط نماینده فنی، قرار بر نصب و راه‌اندازی پمپ رکسروت توسط کارشناسان فنی این شرکت بر روی پرس مربوطه شد.

پمپ دنده ای داخلی رکسروت تایپ PGH5-3X/125RE11VU2 یک پمپ حدودا 180 لیتری جهت کار در فشار حدود 315 بار با فشار ماکسیمم 350 بار بوده که موجودی قابل توجه شرکت جریان کارا در انواع پمپ دنده ای داخلی رکسروت و نیز امکان واردات سریع آنها سبب ایجاد موقعیت ممتاز و منحصر به فرد این شرکت در خدمات‌دهی عالی به کارخانجات سراسر کشور شده است.

بعد از انجام بازدید توسط تیم فنی شرکت جریان کارا از دستگاه‌ها و تجهیزات شرکت زامیاد و نیز پرس MULLER 800 تنی با توجه به قدیمی بودن پرس آلمانی به پیشنهاد رئیس تیم فنی قرار بر انجام تغیراتی در لوله‌کشی جهت بهبود عملکرد مدار هیدرولیک و در نهایت نصب پمپ دنده ای داخلی رکسروت شد.

 

نصب و راه‌اندازی پمپ دنده ای داخلی رکسروت پرس 800 تن شرکت زامیاد

 

 

بدلیل طراحی قدیمی پرس، مشکل عمده در پایین بودن سطح مخزن نسبت به مکش پمپ دنده‌ای داخلی رکسروت بود که این مساله خود سبب بروز موارد بسیاری از جمله خرابی و کاهش بازده‌ای قابل توجه در دراز مدت پمپ هیدرولیک می‌گردید. از این رو با توجه به وضعیت حاضر، بهترین راه جهت ترمیم مشکل استفاده از شیر یکطرفه با فشار پایین در راه مکش پمپ دنده ای داخلی رکسروت بود که حد اقل در لحظه استارت، روغن کافی برای راه اندازی پمپ وجود داشته باشد.

با انجام تغیرات در لوله کشی، اضافه نمودن شیر یکطرفه و نصب پمپ دنده ای داخلی رکسروت، راه‌اندازی پرس انجام و فشار حدود 300 باری مورد نیاز پرس مولر جهت کار تامین گردید که با تایید واحد کنترل کیفیت زامیاد مواجه گردید.

همچنین پرس MULLER دیگر شرکت زامیاد که یک پرس 400 تنی بود نیز دارای پمپ هیدرولیک بوخر دنده ای بود که بدلیل قدیمی بودن از چرخه تولید خارج شده بود. پمپ هیدرولیک بوخر مورد نظر با کد 3N3-032R یک پمپ 32 لیتری با فشار 250 بار بود که در بازدید مذکور بعد از بررسی موارد ضروری از جمله فشار کاری و لیتراژ، مناسب‌ترین گزینه در جهت معادل‌سازی با اولویت فضای در دسترس و رعایت کمترین تغیرات اتصالات و نیز انجام لوله کشی، پمپ دنده خارجی رکسروت سری AZPF بود که دارای مشخصات مورد نظر بود.

 

 

معادل‌سازی پرس 400 تنی شرکت زامیاد با پمپ دنده خارجی رکسروت

 

از این رو بعد از انجام تغیرات اتصالات و کوپلینگ پمپ با حضور مسئول فنی شرکت جریان کارا پمپ دنده خارجی رکسروت سری AZPF با لیتراژ معادل و فشار 250 بار روی دستگاه پرس نصب و راه‌اندازی گردید. با در مدار قرار گرفتن دو پمپ دنده ای داخلی رکسروت و پمپ دنده خارجی رکسروت پرس‌های 800 و 400 تن با تمام ظرفیت مشغول کار شده و واحد کنترل کیفی شرکت زامیاد بعد از مدت کار معین، مراحل فنی نصب و راه‌اندازی دو پمپ هیدرولیک برای پرس‌ها را تایید نمودند.

در حین دوره انجام نصب و راه‌اندازی دو پمپ دنده ای داخلی رکسروت و پمپ دنده خارجی رکسروت برای پرس‌های مولر، مواردی از قبیل تعویض و شارژ تیوپ آکومولاتور BOSCH بوش آلمان برای دو آکومولاتور 4 و 8 لیتری نیز توسط واحد فنی شرکت جریان کارا انجام گردید.

 

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin