(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

تأمین و راه‌اندازی پمپ هیدرولیک رکسروت شرکت خدمات اکتشافی کشور

پروژه تأمین، نصب و راه‌اندازی پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه روی دستگاه حفاری ATLAS COPCO CS14 برای شرکت خدمات اکتشافی کشور

شرکت خدمات پیمانی و اکتشافی کشور CESCO در سال 1975 میلادی به منظور حمایت از فعالیت‌های بخش معدن و اکتشافی کشور تاسیس و امروزه در زمینه عملیات اکتشافی، آماده‌سازی معادن، آتشباری معادن، جاده سازی، خاکبرداری و استخراج معادن به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌ها در سطح ایران مطرح است.

 

IRAN MINING

معدن مس و کارخانه تولید مس سونگون واقع در استان آذربايجان شرقي

 

یکی از پروژه‌های جاری شرکت سسکو در سونگون می‌باشد. معدن مس سونگون و کارخانه تولید مس سونگون در استان آذربايجان شرقی و در محدوده روستای سونگون در فاصله ۷۵ کیلومتر از شهر اهر و در همسايگی جمهوری‌های آذربايجان و ارمنستان واقع است. این معدن در یک منطقه کوهستانی با متوسط ارتفاع ۲۰۰۰ متر بالای سطح دریا واقع شده و بر روی کمربند مس جهانی قرار دارد. دستگاهی که پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه دبی متغیر بر روی آن قرار گرفت دریل حفاری Atlas Copco CS14 بود که شرح مختصری از انجام پروژه در زیر آورده شده است.

 

IRAN MINING AND RELATED INDUSTRIES

دریل حفاری Atlas Copco CS14 که پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه بر روی آن قرار می‌گیرد

 

با توجه به وجود مدار هیدرولیک در دستگاه‌های حفاری و بالطبع استفاده از پمپ هیدرولیک در سیستم  آنها، درخواست دو ست پمپ هیدرولیک سه طبقه دبی متغیر رکسروت REXROTH آلمان از نوع A10VSO در سه سایز متفاوت و شیر‌های کنترلی مختلف با سیل‌های وایتون Viton از طرف شرکت خدمات پیمانی و اکتشافی کشور به واحد فروش شرکت ارسال که با توجه به موجود بودن پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه در انبار شرکت بر طبق کد مندرج و نیز متطابقت نوع درب ته آن، که جهت کوپل پمپ‌ها در دستگاه حفاری CS14 بسیار مهم می‌باشد، برای هماهنگی انجام پروژه جلسه‌ای در دفتر مرکزی شرکت با حضور نفرات بازرگانی و فنی دو طرف تشکیل و بعد از بازدید از سه پمپ هیدرولیک رکسروت توسط نمایندگان شرکت خدمات پیمانی واکتشافی، مقرر شد ست اول پمپ‌های مورد نظر طبق استاندارد مربوط به ترکیب پمپ‌های رکسروت در کارگاه شرکت کوپل و در ادامه جهت اطمینان از عملکرد مطمئن دستگاه، پمپ هیدرولیک سه طبقه رکسروت REXROTH در محل کارگاه استخراج مس واقع در سونگون توسط مدیر ارشد نصب و راه اندازی شرکت جریان کارا بر روی دستگاه CS14 Atlas راه‌اندازی گردد و ست دوم بعد از تحویل کامل ست اول به مرحله اجراء برسد.

 

IRAN MINING

پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه توسط کوپل شده در کارگاه شرکت

 

طبق توافقات دو جانبه، ابتدا سه پمپ هیدرولیک رکسروت A10VSO با لیتراژ‌های متفاوت، بصورت نو و اصل بوش رکسروت BOSCH REXROTH آلمان که به تائید فنی نمایندگان شرکت خدمات پیمانی و اکتشافی رسیده بود، در کارگاه شرکت کوپل و پس از انجام تست‌های اولیه به محل دستگاه حفاری در معدن مس سونگون ارسال گردید. پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه توسط نماینده فنی شرکت روی دستگاه نصب و بعد از چک کامل مدار هیدرولیکی، تنظیم فشار شکن‌ها، کنترل سیستم چرخش و فیلتراسیون روغن و دیگر موارد ضروری، دبی و فشار و توان خروجی در شیر رگولاتور پمپ‌ها در طبقات مختلف بر اساس نقشه مدار هیدرولیکی و استاندارد کاری دستگاه Atlas Copco CS14 به روش علمی تنظیم و پس از انجام راه‌اندازی کلی، پمپ سه طبقه رکسروت در مدار کاری قرار گرفت و دستگاه اطلس کوپکو بروش استاندارد، حفاری در عمق مورد نظر خود را انجام داد. تمامی فرمان‌های عملکردی دستگاه دکل حفاری و نیز عملکرد میله حفار در زوایای مختلف همچنین صحت سیستم لولینگ دستگاه CS14 اطلس کوپکو به تائید نمایندگان شرکت خدمات پیمانی و اکتشافی رسید.

 بر اساس توافق دوجانبه چون ست بعدی هم قرار بود بعنوان استندبای پمپ های هیدرولیک دستگاه CS14 اطلس کوپکو در پروژه دیگری استفاده گردد، ست دوم یعنی پمپ سه طبقه دبی متغیر رکسروت REXROTH روی دستگاه تست تنظیم و به محل انجام پروژه ارسال گردید.

همچنین بدلیل اهمیت تعمیر و نگهداری در شرکت‌های حفاری و دائم کار بودن دستگاه Atlas CS14 پیشنهاد تعمیر پمپ هیدرولیک رکسروت سه طبقه معیوب از طرف واحد فنی شرکت خدمات پیمانی و اکتشافی پذیرفته و پمپ مذکور جهت تعمیر به کارگاه شرکت فرستاده شد، که در کوتاهترین زمان ممکن قطعات معیوب پمپ اصلی دستگاه که عمدتا شامل روتاری گروپ و سیل‌های آن می‌شد با قطعات اصلی پمپ رکسروت تعویض، اورهال و بعد از تنظیم روی دستگاه تست به کارگاه مس سونگون ارسال شد.

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin