(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

راه‌اندازی و تعمیر پمپ رکسروت A4VSO250 LR2G پرس آپادانا سرام

 مجتمع كارخانجات كاشی و سرامیک آپادانا سرام از تولید کننده‌های مطرح و ممتاز طیف گسترده‌ای از انواع کاشی و سرامیک در خاورمیانه بوده و با دارا بودن تجهیزات و ماشين‌آلات شرکت ساکمی SACMI ایتالیا و نیز کادر فنی متخصص، دارای صادرات پیوسته به نقاط مختلف جهان می‌باشد.

 

مجتمع كارخانجات كاشی و سرامیک آپادانا سرام

 

بر اساس اعلام کتبی واحد تدارکات شرکت آپادنا سرام، پمپ هیدرولیک رکسروت A4VSO250 LR2G پرس ساکمی PH 2890 به‌علت ایجاد مواردی از قبیل، وجود لرزش شدید هنگام کار و نیز عدم تامین مناسب فشار دچار مشکل اساسی شده و از این رو تعمیر پمپ هیدرولیک رکسروت پرس ساکمی به شرکت جریان کارا واگذار و به کارگاه تعمیراتی شرکت جریان کارا ارسال شد.

پس از بازشدن پمپ هیدرولیک بوش رکسروت پرس ساکمی توسط متخصصین فنی در کارگاه مشخص شد که بارزترین اشکال پمپ، شل کردن کله پیستون‌ها و از بین رفتن آب‌بندی آن‌ها با پلیت کف و در نتیجه تخریب برخی اجزای روتاری گروپ پمپ و نیز ایراد در بالانسر شده که تعمیر پمپ رکسروت A4VSO250 LR2G پرس به امری لازم و ضروری تبدیل شده است.

 

 

تعمیر پمپ رکسروت A4VSO250LR2G پرس ساکمی PH 2890

 

از این رو در پیش فاکتوری تعمیر پمپ رکسروت آلمان با کد A4VSO250LR2G بصورت کامل، منوط به تعویض کامل کلیه پیستون‌ها، پیستون گیر، بالانسر و سیل‌های پمپ و نیز سرویس پلیت کف و سرویس کامل شیر کنترلی گردید و جهت اطمینان از صحت تعمیرات انجام شده روی پمپ رکسروت و احراز گواهینامه عملکرد فنی Certificate، نهایتا با تست زیر بار و تنظیم شیر کنترل توان رکسروت LR2G روی دستگاه تست توسط متخصص فنی، این امر صحه گداری و عملکرد استاندارد پمپ هیدرولیک رکسروت مشخص گردد.

با قبول پیشنهاد فنی و مالی توسط شرکت آپادنا سرام در یک پروسه تعمیر چهار روزه با توجه به موجودی انبار بی‌نظیر شرکت جریان کارا هدف، تمامی لوازم مطرح شده با قطعات نو پمپ رکسروت آلمان تعویض و بعد از انجام سرویس دیگر قطعات مورد‌نیاز و اتمام پروسه تعمیر پمپ رکسروت A4VSO250LR2G نوبت به تست و تنظیم رسید.

بعد از تعمیر پمپ رکسروت با توجه به رگولاتور کنترلی این پمپ دبی متغیر که از نوع شیر کنترل توان رکسروت LR2G بوده، جهت جلوگیری از آسیب احتمالی، تنظیمات عملکردی پمپ بر‌اساس توان الکتروموتور کوپله شده به آن و فشار نهایی پرس (کسب اطلاع از مسئول فنی دستگاه پرس ساکمی PH 2890 شرکت آپانا‌سرام) روی دستگاه تست توسط متخصص الکتروهیدرولیک ضروری می‌باشد.

این تنظیمات بسیار مهم و خطیر بوده و نیاز به متخصص آشنا به عملکرد این پمپ و رگولاتورهای کنترلی آن و همچنین نحوه ستینگ آنها روی پمپ و نیز تنظیم بازه Swivel Angle Indicator یا نشان‌دهنده محدوده زاویه چرخش روی پمپ می‌باشد.

پمپ هیدرولیک دبی متغیر رکسروت با شیر کنترل توان یا بر اساس کدینگ شرکت بوش رکسروت، شیر کنترل توان رکسروت LR2G، به‌معنی پمپی دارای دبی خروجی روغن با توان خروجی ثابت بر اساس فشار خط پیلوت می‌باشد. موقعیت اولیه در شرایط بی‌باری یا به اصطلاح بدون فشار با تعین دبی حد اکثر بدست می‌آید. این نوع شیر کنترل توان رکسروت LR2، دبی پمپ هیدرولیک را بر اساس فشار سیستم، به‌گونه ای تغییر می‌دهد، که نمی‌توان با سرعت دور الکتروموتور ثابت از قدرت درایو تعین شده تجاوز کرد.

لذا از طریق یک تنظیم دقیق و با خصوصیات یک منحنی Hyperbolic عملکردی با مشخصات واقعی موجود در این نوع شیر کنترل پمپ دبی متغیر رکسروت، استفاده بهینه و مطلوب از توان الکتروموتور بر اساس شرایط کاری پرس حاصل می‌شود. در مجموعه رگولاتور کنترلی یا شیر کنترل توان رکسروت LR2G پمپ هیدرولیک دبی متغیر رکسروت، شیر کنترل فشار خط پیلوت، شیر کنترل توان را کنترل می‌کند، یعنی تنظیمات شیر کنترل توان زیر سطح شیر کنترل فشار خط پیلوت ست‌شده و پمپ تا نرسیدن به حد مجاز، از منحنی عملکرد و تنظیمات شیر کنترل توان رکسروت پیروی می‌کند.

به‌ محض رسیدن فشار خروجی پمپ به سطح تنظیمی شیر کنترل فشار، پمپ به حالت کنترل فشار تبدیل می‌شود و فقط پمپ مقدار روغن مورد نیاز برای حفظ این فشار را تامین می‌نماید.

فشار کاری به همراه تنظیمات فنر روی پیستون کنترل پمپ، به دبی ماکسیمم یا Vgmax اعمال می‌شوند. به‌محض اینکه نیروی فشار در برابر پیستون کنترلی از نیروی تنظییم شده در فنر اسپول شیر بیشتر شود، این اسپول حرکت کرده وجریان روغن وارد محفظه کنترلی پیستون شده و پمپ را به سمت دبی حداقل Vgmin هدایت می‌کند. در همین زمان که قدرت نفوذ بازوی اهرم کاهش می‌یابد، افزایش فشار خروجی منجر به کاهش متناسب دبی خروجی بر اساس معادله بالا می‌شود.

مینیمم و ماکسیمم محدوده کورس پیستون یا بازه دبی خروجی بوسیله تنظیم مکانیکی ست می‌شود. با تتظیم فنر میزان محدوده کورس یا مقادیر محدوده دبی خروجی و همچنین تنظیم پیچ شیر کنترل توان رکسروت پمپ هیدرولیک با کد فنی A4VSO250LR2G می‌توان پروسه کنترل را در کل محدوده قابل تنظیم، تعین کرد. محدوده تنظیم شیر کنترل فشار رکسروت 50 الی 350 بار می‌باشد. حداقل و حداکثر محدوده زاویه چرخش که حدود نصف دبی ماکسیمم می‌باشد که در کارخانه بوش رکسروت و با یک مقدار ثابت تنظیم شده است. 

بعد از تکمیل تعمیر پمپ رکسروت A4VSO250LR2G و انجام تنظیمات آن از جمله تعین فشار درجای پمپ برروی 40bar و توان برروی 70kW و دیگر موارد مورد نیاز روی دستگاه تست، پمپ با موفقیت آزمایش و برگه گزارشات فنی صادر و پمپ با احراز گواهینامه عملکرد استاندارد جهت راه‌اندازی توسط متخصص فنی به شرکت آپادنا سرام ارسال شد.

 

نمودارهای تست پمپ هیدرولیک رکسروت A4VSO250LR2G تعمیری با روغن 36 درجه

 

همانطور که از نمودارهای عملکردی برمی‌آید، بدست آمدن بازده حجمی بالای 90 درصد در گزارشات تست بوضوح مشخص می‌کند، پروسه تعمیر پمپ رکسروت A4VSO250 LR2G موفقیت‌آمیز بوده و با تنظیم دقیق شیر کنترل توان رکسروت، پمپ آماده نصب و راه‌اندازی می‌باشد. با طی مسیر تعمیر استاندارد و نیز بررسی آزمایشگاهی دقیق پمپ روی دستگاه تست، دیگر هیچ ابهامی در عملکرد پمپ روی دستگاه پرس وجود نداشته که این مساله اطمینان خاطر طرفین انجام کار را به نحو مطلوبی فراهم می‌آورد. توقف در روند تولید، مشکلات مربوط به باز و بست پمپ و دیگر موارد مورد لزوم جهت این امر در صورت همراه شدن با مشکل فنی در پروسه تعمیر پمپ هیدرولیک، سبب لطمه‌های فراوانی به کارخانجات شده که این مورد با وجود امکان شبیه‌سازی روی دستگاه تست کاملا از‌بین‌می‌رود.

 

راه اندازی پمپ هیدرولیک رکسروت A4VSO250LR2G پرس ساکمی PH 2890

 

با راه اندازی پمپ روی مدار دستگاه پرس ساکمی در اولین استارت بدون هیچ‌گونه مشکل و انجام صحیح تمامی فرمان‌های عملکردی در پرس بدون احتیاج به تغیراتی در تنظیمات پمپ و صحه‌گذاری تیم فنی شرکت آپادنا سرام بر این امر، اهمیت و ضرورت ایجاد شرایط کارکردی روی دستگاه تست و تنظیمات پمپ بر اساس شرایط کاری پرس روی آن توسط متخصص فنی شرکت جریان کارا جهت حذف موانع و اقدامات وقت‌گیر برای کارکرد استاندارد روی دستگاه در کارخانه، مشخص و تعمیر پمپ رکسروت و راه‌اندازی آن توسط متخصصین فنی این شرکت مورد تقدیر و تایید مسئولین شرکت آپادنا سرام واقع گردید.

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin