(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک و جک هیدرولیک برای صنایع فلزی کوشا

پروژه طراحی-ساخت و راه‌اندازی سیستم انتقال قدرت دستگاه تیوب باندل اکسترکتور (تیوب باندل پولر) به سفارش شرکت صنایع فلزی کوشا

مهر و آبان 94

توضیح کلی پروژه:

از دستگاه تیوب باندل کش (Tube bundle puller) جهت سرویس مبدل‌های حرارتی از نوع Shell & Tube به منظور خارج کردن تیوب باندل (Tube bundle) و همچنین جازدن آن، به کار می‌رود.

Tube bundle

دستگاه تیوب باندل کش

 

این دستگاه تنها با بکارگیری یک جرثقیل و یک Remote control، سهولت انجام در بیرون آوردن و جازدن تیوب باندل مبدل‌های حرارتی را فراهم می‌کند و با توجه به اینکه از نیروی محرک موتور دیزل در این دستگاه استفاده شده بدون نیاز به برق این کار میسر می‌شود.

شرکت جریان کارا هدف با بکارگیری مهندسین و متخصصین مجرب قادر به طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک و جک هیدرولیک انواع سیستم‌های انتقال قدرت می‌باشد.

سیستم انتقال قدرت دستگاه تیوب باندل اکسترکتور (Tube bundle extractor) شامل موتور دیزل و پاورپک هیدرولیک دارای پمپ هیدرولیک، یونیت هیدرولیک ( مخزن و انواع شیر هیدرولیک اعم از شیر کنترل جهت و شیر فشارشکن و ...)، جک هیدرولیک، هیدروموتور، شلنگ و اتصالات می‌باشد.

از آنجا که دستگاه تیوب باندل اکسترکتور توسط جرثقیل بالا برده و به همراه تیوب باندل پایین آورده می‌شود و با توجه به اینکه محفظه موتور (Engine compartment) که مجموعه دیزل کوپله شده با پمپ و یونیت هیدرولیک روی آن قرار دارد در انتهای یک سمت این دستگاه قرار دارد، جهت متعادل کردن آن از دو جک هیدرولیک با کورس بلند که وظیفه جابجا کردن بالانسر را بر عهده دارند استفاده شده است.

جهت جابجایی (بیرون کشیدن یا جا زدن) تیوب باندل از یک سیستم دنده شانه بهره برده شده که برای رسیدن به سرعت مطلوب از یک گیربکس که توان مورد نیاز این حرکت را از هیدروموتور می‌گیرد استفاده شده و واگنی که گیربکس و جک هیدرولیک بالابر (جهت مستقیم بیرون کشیدن تیوب باندل و تنظیم V-block ها هنگام بیرون آوردن تیوب باندل) در آن تعبیه شده به عنوان وینچ کشنده یا حل دهنده توسط دو دنده خروجی گیربکس روی دو شانه موازی حرکت می‌کند.

شرح پروژه انجام شده توسط شرکت جریان کارا هدف:

پس از اینکه درخواست طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک سیستم انتقال قدرت این دستگاه توسط شرکت صنایع فلزی کوشا به شرکت جریال کارا هدف ارسال شد، دفتر طراحی شرکت جریان کارا پس از امکان‌سنجی و  بررسی مدارک و اطلاعات اولیه طی نامه‌ای طراحی مفهومی یونیت هیدرولیک و پیش فاکتور اولیه شامل توان موتور دیزل، دبی و فشار و نوع پمپ هیدرولیک مورد نیاز یونیت هیدرولیک، نسبت دنده و نوع گیربکس و نیز اطلاعات هیدروموتور، تعداد و سایز و تعداد جک هیدرولیک مورد نیاز، نقشه یونیت هیدرولیک مورد نیاز و نیز موارد مربوط به نصب و راه اندازی نهایی را به همراه قیمت پیشنهادی را به صورت جزء به جزء به  آن شرکت ارسال نمود که پس از بررسی توسط شرکت فلزی کوشا ولحاظ کلی موارد، پروپوزال فنی پروژه ارسال و پس از اخذ اصلاحیه‌های فنی و تعامل در جلسه مشترک با مهندسین مسئول آن شرکت و اعمال تغییرات مورد نظر نهایتا پیش فاکتور نهایی ارسال و با تایید آن شرکت محترم پروژه طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک بصورت زیر انجام شد:

- ابتدا جک هیدرولیک در کارگاه شرکت جریان کارا هدف توسط مهندسین و تکنسین‌های شرکت ظرف مدت معین شده در قرارداد نهایی ساخته شد، مشخصات جک هیدرولیک ساخته شده بصورت زیر می‌باشد:

1- 2 عدد جک هیدرولیک با قطر داخلی 125 میلیمتر و کورس 300 میلیمتر و قطر شافت 80 میلیمتر بصورت سر ساده و ته لولا می‌باشد و دارای 150 میلیمتر شافت خام است.

2- 2 عدد جک هیدرولیک با قطر داخلی 100 میلیمتر و کورس 300 میلیمتر و قطر شافت 60 میلیمتر بصورت سر قرقری و ته لولا می باشد.

3- 1 عدد جک هیدرولیک با قطر داخلی 100 و کورس 150 میلیمتر و قطر شافت 60 میلیمتر بصورت سر قرقری و ته فلنچ مستطیلی شکل می‌باشد.

4- 2 عدد جک هیدرولیک با قطر داخلی 80 میلیمتر و کورس 1550 میلیمتر و قطر شافت 50 میلیمتر بصورت سر قرقری و ته لولایی می‌باشد.

- گیربکس و هیدروموتور یونیت هیدرولیک در کارگاه شرکت جریان کارا هدف ظرف مدت تعیین شده بصورت زیر کوپل شد:

پس از تایید کارشناسان فنی شرکت صنایع فلزی کوشا از لحاظ توان ورودی و خروجی گیربکس با توجه به هیدروموتور و گیربکس یونیت هیدرولیک پیشنهادی توسط کارشناسان مجرب شرکت جریان کارا هدف و تایید ابعاد حاصل از کوپله کاری گیربکس انتخابی توسط ایشان، گیربکس مارک SEW مدل KR127 توسط یک واسط هیدروموتوری به هیدروموتور SAUER DANFOSS آلمانی مدل OMR-80 کوپل شد.

- پس از دادن توضیحات اولیه مهندسین شرکت صنایع فلزی کوشا در مورد حرکت جک‌ها و هیدروموتور کوپله شده با گیربکس ابتدا نقشه هیدرولیک مدار توسط کارشناسان شرکت جریان کارا هدف طراحی و توسط نرم افزار AUTOMATION STADIO کشیده شد و پس از ارائه نقشه و گرفتن تاییدیه از مهندسین فنی شرکت صنایع فلزی کوشا پیش فاکتور یونیت هیدرولیک داده شد و بعد از دادن تاییدیه مالی ساخت یونیت هیدرولیک 200 لیتر توسط تکنسین‌های شرکت جریان کارا هدف شروع شد و در زمان مقرر شده تحویل داده شد.


Hydraulic Unit

یونیت هیدرولیک ساخته شده در شرکت جریان کارا هدف

 

- پس از محاسبات انجام شده توسط کارشناسان شرکت جریان کارا هدف با توجه به توضیحات اولیه مهندسین صنایع فلزی کوشا، توان مورد نیاز برای یونیت هیدرولیک محاسبه و پمپ و موتور دیزل مورد نیاز سیستم انتخاب و پیشنهاد شد که پس از تایید کارشناسان فنی و مالی شرکت صنایع فلزی کوشا، موتور دیزل 33 اسب ساخت Perkins انگلیس و پمپ هیدرولیک رکسروت 66 لیتر ساخت آلمان کوپل و در مدت مقرر شده ارائه شد.

 

tube bundle extractor

یونیت هیدرولیک سیستم انتقال قدرت دستگاه تیوب باندل اکسترکتور ساخته شده در شرکت جریان کارا هدف

 

- در نهایت با توجه به درخواست شرکت صنایع فلزی کوشا پس از تایید هزینه ارسال کارشناس برای نصب یونیت هیدرولیک، کارشناس و تکنیسین نصاب شرکت جریان کارا هدف به محل شرکت صنایع فلزی کوشا ارسال و پس از برآورد تعداد اتصالات و متراژ شلنگ مورد نیاز و تهیه آنها کار نصب و راه اندازی شروع و پس از گذشت 5 روز راه‌اندازی شد و با تایید کارشناسان شرکت صنایع فلزی کوشا تحویل داده شد و صورت جلسه ای شامل تغییرات صورت گرفته با نظر کارشناسان صنایع فلزی کوشا و تحویل و تایید عملکرد صحیح سیستم یونیت هیدرولیک و صحت عملکرد انواع جک هیدرولیک بکار رفته تنظیم و امضا شد.

قطعات و تجهیزات استفاده شده در یونیت هیدرولیک سیستم انقال قدرت این دستگاه، توسط شرکت جریان کارا هدف بصورت زیر است:

7 عدد جک هیدرولیک (دو عدد جک با کورس بلند جهت جابجا کردن بالانسر و 2 عدد جک Sling و 2 عدد جک هیدرولیک مربوط به Clamp ها و یک جک بالابر جهت تنظیم V-block ها) ساخته شده در کارگاه شرکت جریان کارا هدف

پمپ هیدرولیک رکسروتRexroth  آلمان

هیدروموتور OMR-80 زاور دانفوس SAURE DANFOSS آلمان

گیربکس SEW آلمان مدل KA127

شیر هیدرولیک فشارشکن برقی بلوکی و قفل های هیدرولیک و شیر برقی دوپلوماتیک Duplomatic ایتالیا

مخزن 200 لیتری ساخته شده در کارگاه شرکت جریان کارا هدف

تجهیزات جانبی دیگر شامل گیج ویکا آلمان، فیلتر هیداک آلمانی، روغن نما، شیرفلکه،  شلنگ و اتصالات و ...

  

 

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin