(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

فروش و راه اندازی پمپ پیستونی رکسروت شرکت نوین سبک ساز سبلان

پروژه نصب و راه‌اندازی پمپ هیدرولیک رکسروت و اورهال دستگاه بلوکه‌زنی آلمانی

شرکت نوین سبک ساز سبلان صاحب برند تجاری آراکس یکی از تولید کنندگان قطعات بتنی تمام اتوماتیک با تکنولوژی روز با ظرفیت تولید روزانه 2500 مترمربع کفپوش بتنی با کیفیت یکسان و عضو انجمن بتن آمریکا  ودارنده گواهی نامه‌های ISO 9001-ISO 14001 – OHSAS 18001 از انگلستان در سال 1386 فعالیت خود را در شهر اردبیل با خرید و نصب تجهیزات و ماشین آلات تمام اتوماتیک دستگاه بلوکه زن REKERS آلمان آغاز نمود. وجود دستگاه‌های تمام اتوماتیک که توسط سیستم PLC کامپیوتر مرکزی بصورت هوشمند کنترل می‌گردد، استفاده از جدیدترین تکنولوژی تراکم بتن خشک و نیز دستگاه پرس هیدرولیک 25 تنی ریکرز REKERS مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم جهت تولید جداول بتنی (تراکم بتن با کمترین نسبت آب به سیمان) این شرکت را به یکی از بزرگترین تولید کنندگان سنگفرش، جداول دولایه بتونی ومصالح ساختمانی شامل بلوک‌های دیواری سقفی وآجرنما (با طرح‌ها ورنگ‌های متنوع با استحكام بسيار بالا، مقاومت زياد در برابر تغييرات آب و هوايي از سرمای 30- درجه تا گرمای 55+ و نیز مقاومت خوردگی و سايشي فوق العاده) بدل نموده است. 

 

 

 

arax company

آراکس تولید کننده قطعات بتنی تمام اتوماتیک با تکنولوژی روز در ايران

 

با ارائه درخواست خرید یک دستگاه پمپ هیدرولیک رکسروت آلمان با کد A4VSO 250 LR2G از شرکت نوین سبک سازسبلان و وجود این نوع پمپ پیستونی رکسروت با رگولاتور کنترلی LR2G بصورت نو–آکبند در انبار شرکت (اکثر کارخانجات کاشی و سرامیک در ایران دارای پمپ هیدرولیک رکسروت A4VSO 250 LR2G آلمان بر‌روی دستگاه پرس خود می‌باشند) پیشنهاد مالی ارسال و پس از بازدید نمایندگان فنی این شرکت از پمپ پیستونی رکسروت بدلیل قیمت مناسب، سریعا مورد موافقت جهت خرید قرار گرفت. همچنین با توجه به وجود برخی مشکلات فنی در مدار هیدرولیک دستگاه بلوکه زنی REKERS آلمان (اکثر  قطعات آن از کارخانه بوش رکسروت بوده مانند شیر هیدرولیک رکسروت، شیر پروپرشنال رکسروت و هیدروموتور رکسروت) بعد از مشاوره‌های تلفنی اولیه، قرار بر اعزام نماینده ارشد فنی شرکت جریان کارا جهت بررسی ورفع عیب مدار هیدرولیکی دستگاه و نیز نصب پمپ هیدرولیک رکسروت روی دستگاه بلوکه زنی درمحل کارخانه شد.

 

REKERS

دستگاه بلوکه زن تمام اتوماتیک REKERS آلمان


با حضور متخصص فنی الکتروهیدرولیک شرکت جریان کارا در کارخانه آراکس معلوم شد، سیستم هیدرولیک دستگاه بلوکه‌زنی دارای گرمای غیر معمول بوده و دمای روغن به بیش از حد مجاز می‌رسد، که این مساله سبب بروز مشکلات متعددی از جمله عملکرد دستگاه در فشار پایین‌تر از حالت استاندارد و کارکرد مداوم پمپ پیستونی رکسروت می‌شود. به این ترتیب تا مدت کوتاهی بعد از روشن کردن دستگاه، سیستم بدون مساله بوده و به تدریج عملکرد آن مختل می‌گردد. برای حل این مشکل، اپراتور فنی به استفاده از خنک کننده‌های روغن متوسل شده که این مساله بدلیل دیده نشدن توسط طراح آلمانی امری زاید به حساب آمده ودر ضمن بطور کامل هم بر طرف‌کننده مشکل دستگاه نمی‌باشد.

با بررسی دقیق وضعیت مدار و نیز بکارگیری نقشه‌های هیدورلیکی دستگاه بلوکه‌زنی توسط نماینده فنی شرکت جریان کارا مشخص شد عامل اصلی گرم شدن سیستم، وجود نشتی در مدار هیدرولیکی است، هرچند هواگیری در مدار هم باعث چنین مشکلی خواهد شد ولی این نشتی روغن در مدارست که سبب گرم شدن سیستم می‌گردد. وجود یک نشتی جزئی در مدار و جبران پمپ هیدرولیک رکسروت جهت ایجاد فشار و دبی مناسب ( بسته به مقدار نشتی)، سبب کارکرد مداوم پمپ پیستونی رکسروت و استهلاک آن شده و عامل مهم دیگر در مشکل پیش‌رو، تخلیه روغن پر فشار از درزهای قطعات دارای نشتی است که سبب تولید حرارت در سیستم می‌گردد. فلذا جهت رفع موارد نشتی تمام اجزای مدار از تولید‌کننده تا مصرف‌کننده اعم از مخزن، فیلترها، اتصالات، تمامی شیرهای هیدرولیک و ... باید کنترل گردد. در این میان با باز و چک کردن اجزای مدار شامل فیلتر هیداک خط فشار و مکش، پمپ هیدرولیک رکسروت (پمپ هیدرولیک موجود روی دستگاه)، انواع شیر هیدرولیک رکسروت مجموعه پاور پک، شیر کارتریج سان هیدرولیک و نیز شیر پروپرشنال رکسروت تا هیدروموتور رکسروت و سیلندر دستگاه مشخص شد که پمپ هیدرولیک رکسروت مستعمل روی دستگاه نیازمند تعمیر کلی بوده، فیلتر هیداک و همچنین برخی از انواع شیر هیدرولیک رکسروت و شیر کارتریجی سان هیدرولیک باید تعویض و دو شیر پروپرشنال رکسروت دستگاه نیز باید تست و کالیبره گردد.

 

 

250 LR2G

دستگاه بلوکه زن ریکرز آلمان

 

پمپ پیستونی رکسروت دستگاه پرس هیدرولیک ریکرز از تایپ A4VSO 250 LR2G بوده که توضیحات مختصری راجع  به شیر رگولاتور کنترلی این پمپ دبی متغیر بوش رکسروت بیان می گردد. عملکرد LR2 در رگولاتور LR2G پمپ هیدرولیک رکسروت بدین نحو است که بر طبق یک توان ثابت تنظیم می‌شود، و به این ترتیب شیر کنترلی با توجه به فشارسیستم، دبی خروجی پمپ پیستونی رکسروت را تنظیم می‌کند. شیر کنترل رکسروت LR2G بر اساس فشار سیستم و نیز توان ثابت تنظیم شده، اجازه تجاوز سرعت از حد مشخصی را نمی‌دهد.

p · Vg = constant

 

از طریق کنترل دقیق رگولاتور LR2G پمپ دبی متغیر بوش رکسروت، با یک منحنی هایپربولیک، مقدار مطلوب توان بکار رفته به دست می‌آید. شروع تنظیم رگولاتور LR2G پمپ پیستونی رکسروت دبی متغیر از طریق مکانیکی تعین می‌شود، بدین ترتیب در فشار کم، بوسیله فنر کنترل سواش پلیت، پمپ پیستونی رکسروت در موقعیت دبی خروجی حداکثر قرار داده می‌شود. مینیمم و ماکسیمم محدودیت کورس پیستون بصورت مکانیکی  بر روی دستگاه تست پمپ هیدرولیک تنظیم می‌شود. همچنین عملکرد کد G در رگولاتور LR2G پمپ پیستونی رکسروت مربوط به کنترل فشار ریموتی می‌باشد. برای کاربردهای کنترل فشار راه دور (فشار خط تا نهایتا 2 متر) با نصب شیر فشار شکن هیدرولیک مانند شیر فشارشکن رکسروت DBD 6 یا DBEC-3X و یا ... در پورت مناسب، با رسیدن فشار به میزان تعیین شده پمپ هیدرولیک رکسروت دبی متغیر با شیر کنترلی LR2G به مانند پمپ پیستونی رکسروت با رگولاتور DR یعنی عملکرد کنترل فشار رفتار می‌کند. البته مبحث در اینجا بصورت مختصر و کلی بیان شد اما در هر صورت برای نصب یک پمپ هیدرولیک رکسروت تایپ A4VSO250 با رگولاتور LR2G حتما نیازمند حضور متخصص فنی بر روی دستگاه تست هیدرولیک و کسب اطلاع از فشار کاری سیستم و توان الکتروموتور جهت تنظیم رگولاتور کنترلی پمپ هیدرولیک رکسروت دبی متغیر هستیم تا شاهد مشکلاتی از قبیل، فشار بیش از حد و تریم کردن الکترو موتور (مشکلات مرسوم در نصب این گونه پمپ‌ها مخصوصا در کارخانجات کاشی و سرامیک ) نباشیم.

با طی روند کاری و نیز مشخص شدن عیوب دستگاه و بکار بستن برخی اقدامات از جمله  تعویض  برخی از انواع شیر هیدرولیک رکسروت، فیلتر خط فشار، شیر کارتریج سان هیدرولیک و نیز تعمیر و کالیبره شیر هیدرولیک پروپرشنال رکسروت، دستگاه در وضعیت نسبتا مطلوب جهت نصب پمپ هیدرولیک رکسروت A4VSO250LR2G قرار گرفت که پس از نصب پمپ پیستونی هیدرولیک رکسروت دستگاه مجددا در وضعیت استاندارد عملکردی قرار گرفت و تمامی فرمان‌های آن چک و تایید شد.

 

A4VSO

نصب پمپ هیدرولیک رکسروت دستگاه

 

با اتمام کار نصب و راه اندازی، پمپ پیستونی رکسروت A4VSO 250 LR2G معیوب روی دستگاه به کارگاه تعمیر پمپ هیدرولیک شرکت ارسال و بعد از تعویض کامل روتاری گروپ پمپ هیدرولیک رکسروت (شامل روتور، پیستون، پیستون گیر، یاتاقان و ...)، اصلاح و سرویس شیر رگولاتور کنترلی پمپ و سرویس کلی، با حضور متخصص فنی شرکت بر روی دستگاه تست پمپ پیستونی رکسروت A4VSO تنظیم و تحویل مشتری گردید.

 

 

 

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin