(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

تعمیر و کالیبره شیر سروو هیدرولیک موگ شرکت آپادانا سرام

هولدینگ آپادانا سرام از بزرگترین تولید‌کننده‌های انواع کاشی و سرامیک با ظرفیت تولید بالغ بر سی میلیون مترمربع در سال، با موقعیتی استثنایی در زمینی به وسعت 127 هکتار در جاده بوئین زهرا واقع شده است.

 

apadanaceram

هولدینگ آپادانا سرام از بزرگترین تولید کننده های کاشی و سرامیک خاور میانه

تمامی ماشين آلات و تكنولوژی بکار رفته درشرکت آپادانا سرام که شامل 8 دستگاه بالمیل، 7 دستگاه اسپری درایر، 27 دستگاه پرس ساکمی، 26 دستگاه درایر عمودی، 28 خط لعاب، 18 دستگاه کوره، 7 خط پولیش و 26 خط سورت و بسته‌بندی و دیگر تجهیزات وابسته می‌شود، ساخت شرکت ساکمی SACMI ايتاليا می‌باشد. بهره‌مندی از نیروهای فنی و متخصص و وجود بهترین و بزرگترین آزمایشگاه کنترل کیفیت کاشی در کل منطقه، این کارخانه را به یکی از قدرتمندترین تولید کننده‌های کاشی و سرامیک خاور میانه بدل ساخته است.

طبق درخواست کتبی واحد فنی شرکت آپادنا سرام بررسی، تعمیر و کالیبره شیر سروو هیدرولیک موگ YV32 پرس ساکمی به کارگاه تعمیر و کالیبره شیر سروو و تعمیر شیر هیدرولیک پروپرشنال شرکت جریان کارا واگذار شد. در نامه واحد درخواست‌کننده مشکل شیر سروو موگ SE3E50 سوختن کارت الکترونیکی، عملکرد نامناسب شیر پیلوتی و نیز تنظیم نبودن شیر سروو و لزوم کالیبره شیر سروو هیدرولیک موگ عنوان شده بود.

 

SACMI

خرابی شیر سروو هیدرولیک موگ YV32 پرس ساکمی SACMI ایتالیا

 


شیر سروو هیدرولیک موگ YV32 در پرس ساکمی وظیفه توقف و تنظیم دقیق حرکت جک پرس ساکمی را عهده‌دار بوده که در پیوست‌های تعمیر و نگهداری شرکت ساکمی SACMI بنام YV32 معرفی و اطلاق می‌گردد.

در حقیقیت شیر سروو هیدرولیک موگ SE3E50 یک شیر سروو موگ سه راهه کنترل جریان کارتریجی و با سروو نوع اسپول لغزشی Sliding Spool با کنترل موقعیت و کنترل یکپارچه الکترونیک، کارت الکترونیک و عملکرد هیدرولیکی – تناسبی دو طبقه می‌باشد. شیر سروو هیدرولیک موگ با سایز 50 یا 2 اینچ دارای جریان نامی 850 لیتر بر دقیقه و  حداکثر فشار 350 بار می‌باشد. شیر سروو هیدرولیک موگ YV32 بر روی منیفولد نصب شده و بطور پیوسته و دقیق، جریان را از P به A و یا A به T تنظیم می‌نماید.

جهت تعمیر و کالیبره دقیق شیر سروو هیدرولیک موگ با استخراج  پارامترهای اصلی و عملکردی شیر سروو موگ مشابه و نو، در کارگاه تعمیر و کالیبره شیر سروو هیدرولیک شرکت، نرم افزار شبیه ساز دینامیکی طراحی و بکار گرفته شد.

برای این منظور با کمک مدل رياضی  شیر سروو هیدرولیک موگ، مدل دقيق ديناميكی بازگو كننده جزئيات شیر سروو هیدرولیک موگ حلقه بسته SE3E50 شامل نوع لغزشی سروو، موارد مربوط به شیر سروو موگ پیلوتی D633، عملکرد ترانسدیوسر و کارت الکترونیکی و نیز دیگر پارامترهای اساسی استخراج گردید. مدل ديناميكی در محيط سيمولينك نرم افزار Matlab شبيه‌سازی شد و نتايج با استفاده از شیر سروو هیدرولیک موگ SE3E50 نو، توسط دستگاه تست VALID گردید.

در مسیر بررسی و تعمیر شیر سروو هیدرولیک موگ SE3E50 با توجه به کاتالوگ و پیوست‌های فنی موجود و نیز طراحی تکنیکی شیر سروو هیدرولیک موگ که شامل 6 بخش اصلی زیر بوده، بصورت پله‌پله اقدام شده است.

SE3E50

شمای ساختاری شیر سروو هیدرولیک موگ SE3E50

 


1- بررسی و تعمیر شیر سروو موگ D633 پیلوتی (1)
2- بررسی و تعمیر اسپول اصلی شیر سروو هیدرولیک موگ بدلیل خوردگی (2)
3- کنترل و بررسی غلاف اسپول شیر موگ (3)
4- چک کامل تنه و کاور شیر سروو هیدرولیک موگ (4)
5- کنترل و تست ترانسدیوسر موقعیت (5)
6- بررسی، تعمیر و تست  کنترل یکپارچه الکترونیکی شیر سروو هیدرولیک موگ (6)

 

بر این اساس و طبق عملکرد آن پروسه تعمیر و کالیبره شیر سروو هیدرولیک موگ SE3E50 با کنترل و تعمیر دقیق اسپول اصلی (2) دارای پهنای پیلوت یکسان، شروع و در ادامه تحریک‌کننده آن که یک شیر پروپرشنال پیلوتی موگ مدل D633 با سرعت بالاست بررسی، تعمیر و تست گردید.

با کمک نرم افزار شبیه ساز و بر مبنای عملکرد شیر سروو که تغیر تعادل فشار ازطریق (7) بر روی اسپول اصلی، سبب ایجاد نیروی جابجایی بسیار کم اسپول شیر سروو هیدرولیک موگ می‌گردد، مقدار و میزان این نیرو (تولیدی بر اساس ولتاژ داده شده) کنترل و صحه‌گذاری شد. با جابجایی میله اسپول (8) و بالطبع تغیر حرکت اسپول، جریان اصلی از P به A یا A به T جابجا می‌گردد. در این میان همچنین مسأله مهم عملکرد کلی پیلوت شیر سروو موگ بررسی،  کنترل و تدقیق شد.

با توجه به کنترل اسپول شیر سروو هیدرولیک موگ بوسیله ترانسدیوسر موقعیت (5)، ارزیابی و سنجش دقیق عملکرد ترانسدیوسر بسیار تعیین‌کننده می‌باشد. حلقه عملکردی شیر سروو هیدرولیک موگ بوسیله کنترل یکپارچه الکترونیکی (6) بسته می‌گردد. از این تعریف می‌توان دریافت که این عنصر نقش کلیدی در سیستم شیر سروو موگ YV32 دارد. با توجه به قرارگیری درایور الکترونیکی در این قسمت، با بررسی و تست‌های مورد لزوم بخش‌های آسیب‌دیده و قطعات سوخته کارت مشخص و پس از  تعویض و تعمیر، کارت الکترونیکی بصورت مجزا تست و کنترل شد. همچنین با تحریک شیر سروو از طریق ولتاژ ورودی و بررسی و کنترل خروجی‌های مرتبط، پاسخ زمانی سیستم کنترل یکپارچه الکترونیکی بصورت ویژه و تخصصی کنترل، ارزیابی  و اصلاح شد.

در نهایت پس از چک و کنترل اجزای شیر سروو و کنترل کلی سیستم پروسه تعمیر شیر موگ SE3E50 کامل و شیر تحت آزمایش عملکردی توسط دستگاه تست قرار گرفت. با استخراج نتایج و مقایسه آن با نتایج شبیه‌سازی نرم افزاری، تاییدیه پروسه تعمیر شیر سروو هیدرولیک موگ صادر و شیر در قدم نهایی روی دستگاه تست کالیبره گردید.

XLB

اتمام پروسه تعمیر و کالیبره شیر سروو هیدرولیک موگ XLB


با اتمام کار تعمیر و کالیبره شیر سروو هیدرولیک موگ، شیر به کارخانه آپادانا سرام تحویل داده و توسط متخصص فنی شرکت توضیحاتی درباره مواردی که باعث از کارافتادگی شیر سروو هیدرولیک موگ از جمله تحریک با ولتاژ زیاد که سبب سوختن کارت، گرمای بیش از حد مدار، درجه تمیزی و نوع روغن بکار رفته که بروز آنها سبب مشکلات متعدد و نیز اتصالات اشتباه که منجر به حرکت‌های کنترل نشده اسپول و تخریب دستگاه می‌گردد، ارائه شد.

پس از تحویل شیر سروو و قرار‌گیری و نصب روی دستگاه پرس ساکمی، کارکرد شیر سروو کنترل و با تصدیق تمامی فرمانهای عملکردی در مدار، مورد تایید واحد کنترل فنی شرکت آپادانا سرام قرار گرفت.محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin