(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

تعمیر شیر سروو موگ شرکت فرسگال پلاست

Repair Moog servo valve

شرکت فرسگال پلاست یکی از تولید کننده‌های مطرح و برجسته ظروف پلاستیکی و ظروف آی ام ال IML بوده و خطوط تولید آن دارای دستگاه‌های تزریق پیشرفته و مجهز جهت تولید انواع ظروف وقطعات پلاستیکی می‌‌باشد.

 

 

 iml

شرکت فرسگال یکی از تولید کننده‌های مطرح ظروف پلاستیک IML

 

شیر سروو موگ Moog Servo Valve یکی از دستگاه‌های تزریق  نتستال Netestal شرکت فرسگال که وظیفه کنترل موقعیت گیره را برعهده داشته دچار مشکل و خرابی در عملکرد شده و با توجه به قیمت بالای این نوع شیر سروو هیدرولیک، تصمیم بر انجام تعمیر شیر سروو موگ شده و شیر سروو به دفتر مرکزی شرکت ارسال می‌گردد.

این شیر هیدرولیک سروو موگ بصورت دوطبقه بوده که تایپ طبقه پایین آن از نوع شیر سروو موگ D663 Z با عملکرد مستقیم و کد کلگی بالا یعنی D061 یک شیر سرو موگ از نوع دو مرحله ای با سروو مدل جت پایپ JET PIPE می‌باشد. بعد از تصمیم مدیران فنی شرکت فرسگال جهت تعمیر شیر سروو موگ و ارسال آن، کارشناسان شرکت جریان کارا به تشخیص نوع عیب شیر سروو و قابلیت تعمیرپذیری و برآورد هزینه‌های آن پرداختند.

  در بررسی دقیق روی دستگاه تست توسط متخصصین الکتروهیدرولیک مجموعه مشخص شد که برخی از قطعات سروو جت پایپ شیر سروو موگ D661 پیلوتی طبقه بالا خراب و تورک موتور آن نیز دقیق عمل نکرده و نیازمند تعویض برخی قطعات و تعمیر شیر سروو موگ می‌باشد. همچنین بورد اصلی شیر سروو موگ طبقه پایین یعنی D663 Z سوخته و با تعویض برخی قطعات و تنظیم هیدرولیکی و الکترونیکی و نهایتا کالیبره شیر سروو موگ می‌توان آن را به حالت ایده آل رساند.

 

 jet pipe

شیر هیدرولیک سروو موگ دوطبقه

 

در مدارهای سیستم‌های هیدرولیکی، شیر هیدرولیک پروپرشنال و بالخصوص شیر هیدرولیک سروو قطعات دقت بالایی هستند که بدلیل تلرانس و کالیبراسیون دقیق و نیز فیدبک لحظه ای و سریع برای کاربردهای صنعتی حساس و دقیق بسیار سودمند می‌باشند.

بخش تعمیرات شیر هیدرولیک پروپرشنال و تعمیر شیر سروو موگ شرکت جریان کارا هدف بدلیل دارا بودن تجارب ارزشمند و تجهیزات پیشرفته قادر به تعمیر شیر هیدرولیک سروو، تعمیر شیر پروپرشنال و کالیبره آنها با سرعت  و دقت بالا در برندهای مختلف موگ ، بوش رکسروت، پارکر، آتوس و ویکرز می‌باشد.

مراحل تعمیر شیر سروو هیدرولیک موگ یا دیگر برندها در شرکت جریان کارا هدف:

1-    دریافت شیر سروو هیدرولیک و ثبت مشخصات ظاهری و پلاک در دفتر مرکزی

2-    بازررسی، بررسی و تست شیر سروو هیدرولیک تعمیری از نظر مشکل مکانیکی شامل بررسی وجود خوردگی یا هر نوع خرابی در مسیر جریان، وجود نشتی در شرایط عملکردی زیر فشار، خرابی اسپول و یا خرابی در سیستم نازل فلپر سروو و یا مشکل مکانیکی در سروو جت پایپ و یا ...

3-    چک کامل و عیب‌یابی از منظر نرم افزاری شامل مشکلات برد الکترونیکی، کارت الکترونیکی و بررسی نمودارهای میزان جریان عبوری در فشارهای مختلف و دیگر پارامترهای کارکردی شیر سروو و تطبیق آن با منحنی‌های عملکردی استاندارد شیر سروو بر اساس کاتالوگ و مشخص نمودن مسیر تعمیر شیر سروو موگ.

4-    رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری شیر سروو هیدرولیک با تعویض قطعات و یا اورهال آنها.

5-    تمیز کاری صنعتی تمامی قطعات حساس داخلی شیر سروو هیدرولیک .

6-    تعویض اورینگ‌ها و سیل‌های  شیر سروو هیدرولیک و بستن قطعات.

7-    آزمایش شیر سروو هیدرولیک روی دستگاه تست جهت اطمینان از رسیدن پارامترهای اساسی تعمیر شیر سروو موگ به شیر سروو ایده آل.

8-    کالیبره شیر بر اساس کاتالوگ کارخانه سازنده شیر سروو.

9-    گزارش نهایی شامل ثبت کارهای انجام شده در تعمیر شیر سروو موگ و نگهداری اطلاعات عملکردی شیر.

کارگاه تست و تعمیر شیر هیدرولیک سروو شرکت جریان کارا مجهز به اسیلوسکوپ و نرم افزار تحلیل کننده فیدبک بوده که براحتی آنالیز و تست شیر سروو را از جهت خرابی برد الکترونیک و نیز تعیین میزان دبی – فشار روغن خروجی شیر سروو با سیگنال الکترونیکی ( ولتاژ یا آمپر) تنظیم شده را بررسی می‌نماید. این فرایند در پروسه حساس کالیبره شیر سروو هیدرولیک نیز برقرار می‌باشد.

بعد از انجام 7 مرحله گفته شده در بالا و تعمیر شیر سروو موگ با توجه به وجود کد بسیار مهم Z در پارت نامبر شیر سروو موگ که به معنی وجود تنظیمات خاص و منحصر به فرد عملکردی در شیر سروو موگ بر اساس کارکرد خاص دستگاه بوده و بیان واضح تر، شیر سروو موگ شامل کد Z دارای تنظیمات خاص عملکردی بر اساس نیازمندی‌های دستگاه بوده که در کاتالوگ به دیتاها و اطلاعات آن اشاره ای نشده و صرفا برای دستگاه تزریق نتستال مورد نظر از طرف شرکت موگ ساخته شده است.

 از این رو برای حل اینگونه مشکلات، به لطف نرم افزار ثبت و تحلیل کننده فیدبک موجود در کارگاه تست و با استفاده از شیر سروو موگ موجود بر روی دستگاه دیگر کارخانه این تنظیمات را استخراج و برای کالیبره شیر سروو موگ تعمیر شده بکار‌برد. در مورد انواع شیر سروو موگ فاقد کد Z این داده ها از کاتالوگ شیر سروو موگ استخراج می‌گردد.

بعد  از کالیبره و تنظیم دقیق شیر سروو و تکمیل مراحل تعمیر شیر سروو موگ، شیر سروو هیدرولیک تحویل مشتری گردید و با بسته شدن روی دستگاه تزریق و احراز تمامی فرمان‌های عملکردی زیر بار، حسن انجام کار زیر جهت تقدیر از زحمات شرکت جریان کارا به دفتر شرکت ارسال گردید.

 

satisfaction letter 

گواهی حسن انجام تعمیر شیر سروو موگ شرکت فرسگال پلاست

 

 

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin