(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

مشخصات پمپ‌های ویت

 

پمپ‌های هیدرولیک دنده داخلی Internal gear pump ویت VOITH:

عملکرد پمپ هیدرولیک دنده داخلی ویت:

وقتی دنده‌ها شروع به چرخش می‌کنند، روغن بسمت هوزینگ (یا بدنه ) و فضای بین  پینیون (هرزگرد ) و دنده داخلی مکیده می‌شود. دو چرخدنده در گستره وسیع از محیط خود بصورت آزادانه حرکت می‌کنند که این مکانیزم باعث عملکرد مناسب پمپ هیدرولیک در ساکشن روغن می‌شود. در مسیر چرخش، فضای بین دنده ها بوسیله فیلر یا برنجی و دندانه های پینیون درز بندی و سیل می‌شود. در راستای محوری نیز فضای گپ آزاد بوسیله دسیک محوری آب بندی می‌شود. با چرخش دوباره پینیون و وارد شدن نوک دنده ها به فضای بین دنده‌ها روغن با فشار از پمپ هیدرولیک ماه ستاره خارج می‌شود. چنین طرح بندی برای پمپ‌های دنده داخلی ویت باعث مزیت‌های نظیر: پایین آمدن موثر انتشار سر وصدا، سهم مناسب سایز نسبت به ظرفیت دبی، عمر کاری بالا بدلیل بالانس مناسب نیروها و بیرینگهای پهن، بازده کلی بالا، امکان کوپل چند پمپ در غالب یک پمپ هیدرولیک چند طبقه می‌شود.

پمپ هیدرولیک ماه و ستاره فشار بالاي ويت VOITH:

پمپ‌های هیدرولیک دنده داخلی ویت با آخرین یافته های تحقیقاتی و پیشرفت‌های تکنولوژی همگام بوده و برای کاربردهایی نیازمند درجه امنیت بالا و زیر ساخت‌های پراهمیت کارخانجات قابل استفاده می‌باشد. پمپ هیدرولیک ماه ستاره ویت برای تولید جریان روغن با فشار‌های بالا طراحی و ساخته شده و استفاده از آنها در ایران با توجه به قیمت بالای آن تنها بعنوان تامین کننده اصلی فشار مدار سیستم هیدرولیک مقرون به صرفه می‌باشد.

پمپ‌های دنده داخلی ویت در سه طبقه کلی از جهت فشار و چهار خانواده از جهت سری دسته بندی می‌شوند:

 

الف- پمپ هیدرولیک دنده ای فشار بالای توربو ویت VOITH:

شرکت ویت، پمپ هیدرولیک دنده داخلی فشار بالای خود را در غالب توربو ویت معرفی می‌نماید که شامل شامل پمپ‌های ماه ستاره ویت تیپ IPH و IPV    می‌شود.

از تفاوت‌های بارز پمپ هیدرولیک ویت در سری IPH و IPV کوچکتر بودن ابعاد خارجی سری IPV نسبت به سریIPH  می‌باشد. پمپ هیدرولیک توربو ویت بدلیل طراحی پیچیده و ارائه نتایج عملکردی عالی بر روی هزاران ماشین در سراسر دنیا، سازندگان معتبر دستگاه‌های هیدرولیکی با فشار بالا را متقاعد به استفاده از اینگونه پمپ ها در مدار خود نموده است.

پمپ هیدرولیک توربو ویت  VOITH با داشتن حداقل ابعاد، سطح نیوز پایین در شرایط عملکردی، کمترین مقدار نوسانات فشار و جریان در مدار هیدرولیک در عین بازدهی بالا سبب پدید آمدن یک محصول معتبر در برند‌های جهانی برای کاربردهای حساس شده است. پمپ‌های ماه ستاره توربو ویت با داشتن سیل های محوری و شعاعی جبران فشار دارای عمر کاری بسیار طولانی می‌باشند.

پمپ‌ها ی فشار بالای ویت غالبا در بخشهای پروسس ورقکاری فلزات و یا دستگاه‌های تزریق پلاستیک، پرسهای هیدرولیک، دستگاه‌های نقل و انتقال تجهیزات سنگین، ماشین های ساخت، کشتی سازی کاربرد دارند.

 

1-پمپ هیدرولیک فشار بالا ویت VOITH سری IPH:

IPH

 ساختمان شماتیک پمپ دنده ای ویت آلمان سری IPH


این سری از پمپ‌های هیدرولیک ویت دارای فشار دائم کار تا حدود 300 بار بصورت پیوسته بوده و ظرفیت حجم آنها از 20 سی‌سی تا 125 سی‌سی در 3 سایز ابعادی 4-6  IPH متغیر می باشد و قابل کوپل بصورت سری و یا تک طبقه می‌باشند.
پمپ‌های هیدرولیک ماه ستاره ویت سری IPH دارای پیک فشارتا حدود 330 بار می‌باشند و توانایی گردش در محدوده 300 تا 3000  rpm را داراست.

 
2-پمپ هیدرولیک فشار بالا توربو ویت VOITH سری IPV:

IPV

ساختمان شماتیک پمپ دنده ای ویت آلمان سری IPV


این خانواده از پمپ‌های ماه ستاره شرکت ویت دارای سایز بندی ریزتر IPV3 الیIPV7  و بازه گسترده تر حجم جابجایی 3.6 تا 251.7 سی‌سی می‌باشند. عموما فشار هیدرولیکی کاری آنها  تا 330 بار بوده و ماکزیمم فشار این سری نهایتا 345 بار می‌باشند. سری IPV ویت برای تولید دبی بر اساس میزان سرعت شافت ورودی که مابین 200 تا 3600 دور بر دقیقه قابل تغیر است، بسیار مناسب و امکان استفاده بصورت دو یا چند طبقه مهیا را داراست.

 

ب- پمپ هیدرولیک فشار میانی ویت VOITH:

IPC

ساختمان شماتیک پمپ دنده ای ویت آلمان سری IPC


پمپ هیدرولیک سری IPC  ویت توانایی تحمل فشار کاری 210 بار و فشار ماکزیمم تا 250 بار را بصورت لحظه‌ای دارا بوده و محدوده ظرفیت آنها در 4 سایز ابعادی متفاوت حداقل 20 سی‌سی بر دور و حداکثر 250 سی‌سی می‌باشد. پمپ هیدرولیک ماه ستاره ویت سری IPC قابلیت اتصال بصورت چند طبقه را با دیگر تیپ های ویتvoith  داشته و گستره بالا و پایین مقدار گردش پمپ  بصورت دور بر دقیقه 400 تا 3200 rpm می‌باشد که توجه به این امر در انجام پروسه کوپلینگ ضروری می‌باشد.

 

ج-پمپ هیدرولیک فشار پایین ویت VOITH:

IPN

ساختمان شماتیک پمپ دنده ای ویت آلمان سری IPN


 تیپ IPN پمپ دنده داخلی ویت که معمولا برای خنک کاری سیستم های روغن و یا کاربردهایی با فشار پایین استفاده می‌شوند در 3 سایز ابعادی موجود و دارای محدوده ظرفیت 32 سی‌سی تا 200 سی‌سی بر دور می‌باشند. فشار مداوم سایز های گوناگون این سری از پمپ های دنده ای ویت بین 60 تا 100 بار می‌باشد.

 این تیپ پمپ ویت در ایران کاربرد محدودتری دارد زیرا در فشارهای کم انتخاب‌های متعددی با قیمتهای پایین تر مثل پمپ‌های هیدرولیک روکت یا انواع ایرانی آن وجود دارد.

 

characteristic of voith pump

شرکت جریان‌کارا هدف وارد کننده پمپ‌های ویت از آلمان بصورت آکبند

شرایط عملکرد کاری:

کیفیت ساخت منحصر به فرد پمپ‌های دنده‌ای شرکت آلمانی ویت VOITH طول عمر کاری آنها را بصورت فوق العاده ای بالا برده و علی رغم کار در فشارهای بالا دارای حداقل ابعاد و سطح نویز بسیار پایین می‌باشند.

شرکت ویت سازنده پمپ‌های دنده داخلی فشار بالای هیدرولیکی مواردی بعنوان استفاده ناصحیح که باعث ابطال شرایط گارانتی می‌شود را در بخش‌نامه هایی به نمایندگان اصلی خود در سراسر جهان ابلاغ نموده است که به شرح ذیل می باشد.


•    استفاده از روغن های غیر استاندارد
•    تجاوز از شرایط مجاز عملکردی مثل تورک ورودی بیش از حد
•    نقض بندهای مربوط به دستورالعمل کاری و مقرارت تعمیر و نگهداری و سرویس هلای دوره ای شامل دمای بیش از حد مدار روغن و یا فیلتراسیون نامناسب اعم از جنس فیلتر و یا درجه فیلتراسیون و یا حتی عدم تعویض به موقع فیلترهای خط فشار و مکش
•    استفاده از متخصصین و مکانیک های غیر مجاز
•    کارکرد پمپ هیدرولیک در شرایط فشار غیر مجاز و یا بار بیش از حد

 

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin