(۰۲۱) ۷۷۶۱۷۹۲۱

۰۹۱۲۳۸۷۳۹۶۳

فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC

 

شرکت HYDAC آلمان از معتبرترین تولید‌کننده‌های فیلتر هیداک و آکومولاتور در جهان بوده که دارای سهم و اعتبار ویژه در این زمینه مابین شرکت‌های بین‌المللی سازنده خطوط تولیدی کارخانجات بوده و بالطبع مورد استفاده گسترده در مدار صنایع مختلف تولیدی ایران می‌باشد. با توجه به دو مقوله مصرفی بودن فیلتر هیداک در مدار کارخانجات و نیز وجود و فروش انواع فیک و غیر اورجینال فیلتر هیدرولیک هیداک توسط برخی افراد و شرکت‌ها در بازار ایران، تیم برنامه‌ریزی و سرمایه‌گزاری شرکت جریان کارا هدف در سال‌های اخیر تصمیم به موجود کردن گسترده و منحصر‌به‌فرد انواع متنوع فیلتر هیداک HYDAC کرده است. این تصمیم بدلیل در اختیار داشتن دفتر فعال مستقر در شهر کلن آلمان و پتانسیل بالا جهت واردات انواع محصولات هیداک با توجه به روابط و تجربه‌های مشابه در زمینه اقلام بوش رکسروت، در کنار عوامل مهم ارسال سریع و مطمئن و امکان استوک کردن در انبار‌های مناسب این امر، شرکت جریان کارا هدف را به مجموعه‌ای خاص و کارآمد در زمینه تامین اقلام هیداک به خصوص فیلتر روغن در سطح ایران نموده که قراردادهای سالیانه بزرگ تامین فیلتر هیدرولیک هیداک شرکت با نیروگاه‌ها، صنایع فولاد و مس، صنایع کاشی و سرامیک، کارخانجات سیمان، صنایع چوب، کارخانجات لاستیک سازی و غیره گواه این امر می‌باشد.

انواع متنوع فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC و سیستم‌های فیلتراسیون شرکت هیداک از تصفیه استاندارد روغن و دیگر سیالات پشتیبانی کرده و به عملکرد ایمن و کارآمد سیستم کمک می‌کند. وقتی صحبت از فناوری فیلتراسیون می‌شود، هیداک با تولید انواع فیلتر و صافی پیشگام است. برای دهه‌ها، محصولات این شرکت آلمانی اعم از فیلتر و صافی شامل راه‌حل‌های فیلتراسیون کارآمد و مطمئن برای روغن هیدرولیک، خنک‌کننده‌ها و سایر سیالات مورد استفاده شده است.

از فیلتر هیداک HYDAC برای روغن هیدرولیک گرفته تا فیلترهای سوخت و فیلترهای فرآیندی، سبد محصولات گسترده هیداک در امر فیلتراسیون سبب افزایش بهره‌وری ماشین‌آلات و کاهش مصرف روغن و سیال مصرفی شده است. چشم‌انداز فناوری فیلتراسیون شرکت هیداک HYDAC فیلتراسیون صحیح برای هر کاربرد و با انتخاب و استفاده فیلتر مناسب است.

فن‌آوری‌های مبتنی بر آزمایش‌های متعدد و نوآوری‌هایی که به طور علمی و عملی برای فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC در محیط‌ها و شرایط مختلف با کیفیت‌های گوناگون روغن مورد آزمایش قرار گرفته سبب خلق و تولید فیلتری با درجه بالای کیفیت و ایمنی مضاعف مدار شده است. تمامی انواع فیلتر شرکت هیداک با کیفیت بسیار بالا ساخته و به طور قابل وضوح باعث افزایش عمر مفید قطعات، سیستم‌ها و ماشین‌آلات کارخانه می‌شوند. اینها دلیلی است که فناوری فیلتراسیون با کیفیت و رنج گسترده انواع FILTER شرکت هیداک توانسته در دهه‌های متمادی خود را در طیف وسیعی از صنایع تولیدی جا بیندازد.

در شرکت HYDAC استراتژیک‌ترین بخش، مرکز تحقیق و توسعه برای فیلتراسیون و ارتقای مستمر فیلتر هیداک بوده که با تمرکز بر روندهای موجود در صنایع و نیازهای مشتری و بهینه‌سازی به طور مداوم به ارائه محصولات نوآورانه‌ می‌پردازد.

علت و منشا شکل‌گیری آلودگی در مدار هیدرولیکی

دلایل آلودگی چیست و انتخاب کدام مکان برای فیلتر هیدرولیک هیداک در مدار و کدام مکانیزم می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های ذکر شده در بالا شود. غریب به اتفاق موارد منجر به تولید پلیسه و ذرات خارجی شامل موارد پیش رو می‌باشد.

فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC

منابع احتمالی آلودگی در مدار هیدرولیکی

آلودگی داخلی در تجهیزات به عنوان مثال شیرآلات هیدرولیکی، روغن، سیلندرها، پمپ‌ها، مخازن، هیدروموتورها، شیلنگ، لوله‌های اتصال، آلودگی تولید شده در طی مونتاژ سیستم یا با باز کردن سیستم، در حین کار سیستم و در حین تعویض روغن یا فیلتر هیداک سیستم، آلودگی وارد شده از خارج سیستم از طریق مخزن، جک‌ها و سیل‌های آن، آلودگی وارد شده به سیستم در طی مراحل تعمیرات و نگهداری، مونتاژ و جداسازی سیستم، باز کردن سیستم، پر کردن روغن مدار همچنین شدت آسیب به اجزای مدار بستگی به ماده آلودگی، فشار کاری ، اندازه و مقدار و شکل ذرات دارد.

به عنوان یک قانون کلی هرچه ذرات سخت‌تر باشد، دامنه آسیب اجزاء گسترده و عمیق تر و هرچه فشار کاری بالاتر، ذرات با قدرت بیشتری آسیب می‌رسانند. اکثر این ذرات پلیسه جامد که کوچکتر از 30 میکرومتر بوده و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نبوده و اغلب تشخیص داده نمی‌شود به این معناست که روغن ظاهرا تمیز است ولی در واقع می‌تواند به شدت آلوده و خطرناک باشد. از این رو کاربرد فیلتر هیداک مساله ای غیر قابل اجتناب می باشد.

به خصوص اندازه ذرات آلاینده به میزان لقی مابین قطعات متحرک مرتبط و مهم هستند. این واقعیت و به هم پیوستگی در حالیست که قطعات هیدرولیکی در عین ارتقای عملکرد به طور مداوم کوچکتر و سبک‌تر شده، که همین عامل سبب کاهش لقی‌ها شده است. هر نوع خوردگی در مدار اعم از، سایش ذرات بین سطوح رفت و برگشتی، فرسایش ناشی از ذرات و سرعت زیاد روغن، چسبندگی ناشی از اصطکاک فلز به فلز در نبود روانکاری روغن، خستگی سطح، خوردگی ناشی از آب یا مواد شیمیایی و نیز سطوحی که تحت فشارهای مکرر هستند و توسط ذرات آسیب می‌بینند، دارای پتانسیل ایجاد آسیب در مدار هیدرولیکی می‌باشد. برای این نوع نگرانی‌ها، بدیهی است که طیف گسترده فیلتر هیداک HYDAC جهت از بین بردن ذرات، بسته به نوع خاص کاربرد طراحی و ساخته شده باشد.

انواع مکان فیلتر هیدرولیک

به طور کلی، انواع فیلتر هیداک در چندین مکان اصلی کاربردی در مدار هیدرولیک استفاده می‌شوند: فیلتر خطوط بازگشت، فیلتر خطوط فشار، فیلتر مدار خارج از خط، صافی مکش و فیلتر هیدرولیک هیداک درب مخزن که به معرفی آن می‌پردازیم.

فیلتر خط برگشت

فیلتر خط بازگشت از پرکاربردترین موارد استفاده در سیستم‌های هیدرولیکی، به ویژه در تجهیزات موبایل و راهسازی می‌باشد. فیلتر هیداک برگشت جایی ما بین آخرین شیرهیدرولیکی یا عملگر مدار هیدرولیک و مخزن نصب شده و از این رو روغن هنگام ورود به مخزن فیلتر می‌شود.

فیلتر هیداک HYDAC را می‌توان بصورت خطی در مدار قبل مخزن هیدرولیک یا به عنوان یک فیلتر متصل به بالای مخزن هیدرولیک نصب کرد. برای جلوگیری از سوء عملکرد خطرناک در اجزای هیدرولیکی در نتیجه فشار زیاد خطوط بازگشت، فیلتر خط برگشت معمولا دارای شیر بای پس بوده و برای سیستم‌هایی که فیلتر مدار هیدرولیکی آن به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند، بدنه فیلتر باید براحتی قابل تعویض باشد تا مدار نیازی به خاموشی جهت تعمیر و نگهداری دوره‌ای فیلتر خط برگشت نداشته باشد.

در طول فرایند تغییر فیلتر هیدرولیکی خط برگشت برای عدم قطع جریان روغن و نیز کمبود روغن در فرایند روغن کاری، شیر تعویض با همپوشانی منفی طراحی شده است .انتخاب اندازه صحیح فیلتر هیدرولیکی در حداکثر سرعت جریان بدست می‌آید. به منظور جلوگیری از امکان ایجاد جباب و کف در مخزن مطمئن شوید که خروجی روغن از فیلتر خط برگشت همیشه و در هر شرایطی در زیر سطح روغن تخلیه می‌شود. مهم است که فاصله بین کف مخزن و انتهای لوله به هیچ وجه کمتر از دو تا سه برابر قطر لوله نباشد. فیلترهیداک خط برگشت را می‌توان به فیلترهای سر مخزنی به عنوان تجهیزات اضافی مجهز کرد. قرار گیری فیلتر خط برگشت در این محل تضمین‌کننده تمیزی روغن ورودی به مخزن است و نیز از وجود و چرخش مجدد آلودگی و پلیسه که معمولا بواسطه سایش در سیستم هیدرولیک ایجاد شده جلوگیری می‌شود. مدل‌های مختلف فیلتر هیدرولیک هیداک در خط برگشت بصورت AFLD, AFLS, RF, RFM, RKM, RFL, RFLD, RFN, RFD, RFND, RFLN, RFLR, RKMR, RMER, RMTR, RPER می‌باشند.

فیلتر هیداک خط فشار

دسته بعدی مجموعه فیلتر خط فشار است که نسبتاً نیز متداول بوده و برای محافظت اجزای پایین دست پمپ هیدرولیک مفید است. گاهی اوقات ممکن است آلودگی به مخزن راه پیدا کند و از طریق پمپ وارد مدار شود. با قرار دادن فیلتر مدار هیدرولیکی خط فشار بعد از پمپ، هر نوع آلودگی که وارد روغن شود و توسط فیلتر در مدار هیدرولیکی لاین برگشت جذب نشود، در فیلتر فشار سیستم گیر می‌کند. در این میان فیلتر هیداک فشار توانایی جذب ذراتی بسیارکوچک در حدود 3 تا 15 میکرون را داشته و باعث ایمنی بیشتر اجزای حساس پایین دست مدار از جمله شیرهای پروپرشنال و شیر سروو می‌شود.

فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC

شرکت هیداک آلمان تولید کننده انواع فیلتر

پمپ‌های هیدرولیک بعضی اوقات بدلایلی دچار خرابی شده و یا دچار فرسودگی می‌شوند، فیلتر خط فشار انواع پلیسه و آلودگی را قبل از ورود به سیستم جذب و از صدمه به آنها محافظت می‌کند. فیلتر هیداک HYDAC خط فشار اغلب بدلیل کاربری خاص خود، فاقد شیر بای پس بوده تا نهایت حفاظت از مدار صورت پذیرد. فیلتر مدار هیدرولیکی خط فشار باید تحمل فشارهای بالای 200 بار را داشته باشد. این نوع قابلیت کار در فشار بالا حکم می‌کند که بدنه فیلتر از فولاد ساخته شود، به این معنی فیلتر لاین فشار معمولا از نظر وزنی سنگین تر است.

فیلتر مدار هیدرولیکی خط فشار در استاندارد DIN24550 به عنوان فیلتر درون خطی برای یک فشار اسمی خاص تعریف شده است. یکی از مهمترین موارد در نصب فیلتر خط فشار تطابق هوزینگ آن براساس فشار کاری، ضربان فشاری و دبی روغن می‌باشد. برای افزایش قابلیت اطمینان کل سیستم هیدرولیک و روغن کاری، طراحی هوزینگ فیلتر مدار در خط فشار بنحوی است که قدرت تحمل خستگی بالا را داراست. در این میان طراحی بدنه فیلتر هیدرولیک هیداک برای به دست آوردن سطح پایین افت فشار و رسیدن به فضای کم حجم، بهینه‌سازی جریان شده‌اند.

فیلتر خط فشار باید همیشه به نشانگر گرفتگی مجهز باشند. قبل از به ویژه اجزای مهم مدار سیستم، فقط فیلتر درون خطی بدون دریچه بای پس استفاده شود. همچنین فیلتر مدار در خط فشار باید با فیلتر المنت متناسب و مقاوم در برابر اختلاف فشارهای بالاتر، بدون دیدن صدمه نصب شود.

کدهای فیلتر هیداک HYDAC در خط فشار شامل DF, DF...M A, DF...Q E, DF...MHA, DF...MHE, DFDK, DFF, DFG, DFM, DFN, DFNF, DFP, DFZ, HDF, HDFF, HFM ILF, ILFR, LF, LFDK, LFF, LFM, LFN, LFNF, LFR, LPF, LPF...D A, LPFR, MDF, MDFR, MF, MFD, MFX می‌باشند.

OFFLINE FILTERS

سومین مکان متداول برای فیلتر در مدار هیدرولیک استفاده از سیستم فیلتر خارج از خط اصلی مدار می‌باشد. فیلتر روغن خارج از خط خود دارای کلیه اجزای مدار هیدرولیکی از جمله پمپ اختصاصی است که تنها وظیفه آن کار گردش روغن برای تمیز کردن آن و در برخی موارد خنک کردن آن است.

بیشتر دستگاه‌های پیشرفته هیدرولیکی از ترکیبی از فیلتر فشار، فیلتر لاین هیدرولیک برگشت و نیز فیلتراسیون خارج از خط استفاده می‌کنند. در حالت آخری بسبب اینکه روغن در معرض فشار جریان و فشار سیستمی نیست به طور معمول فیلتر روغن در نوع خارج از خط از بهترین کیفیت فیلتراسیون برخوردار است. در این نوع، استفاده از فیلتر هیدرولیک هیداک یک روش قابل اطمینان از کیفیت فیلتراسیون بسیار ریز را بصورتی فراهم می‌کند که هیچ فشاری را به مدار کار وارد نمی کند. این مورد بمانند استفاده از دستگاه دیالیز در سیستم پاک‌سازی خون در خارج از بدن می‌باشد. مدل‌های فیلتر هیداک HYDAC خارج از خط بصورت NF, NFD, LF, MF می‌باشند.

فیلتر خط مکش

فیلتر یا صافی مکش در سیستم مدار بین مخزن و پمپ هیدرولیک نصب شده و برای محافظت پمپ از آلودگی‌های نسبتا درشت که می‌تواند باعث سایش زیاد در پمپ شود. فیلتر مدار هیدرولیک خط مکش سیستم را به صورت درون خطی می‌توان در درگاه ورودی یا زیر مخزن نصب کرد.

برای جلوگیری از عملکرد در شرایط پر خطر برای پمپ، توصیه می‌گردد از دستگاه سنجش خلا بین فیلتر هیداک HYDAC خط مکش و پمپ استفاده شود. به دلیل خطر کاویتاسیون بویژه در دمای پایین و استارت اولیه در پمپ، از صافی مکش دارای اختلاف فشار کم و مش نسبتاً درشت با درجه بندی فیلتراسیون بالای 25 میکرومتر استفاده می‌شود. به همین دلیل، فیلترهای مکش برای اطمینان از حفاظت مناسب تجهیزات لازم  ولی کافی نیستند.

البته در سال‌های گذشته و بالطبع دستگاه‌های قدیمی موجود در ایران از صافی مدار هیدرولیک خط مکش در ورودی روغن به پمپ هم استفاده می‌شود اما بدلیل برخی مشکلات و بعضا ایجاد افت فشار بدلیل گرفتگی فیلتر هیداک مکش یا ایجاد پدیده کاویتاسیون و در نتیجه سر و صدا و کاهش عمر مفید پمپ و لزوم استفاده از فیلترهای درشت‌تر و در نتیجه عدم فیلتراسیون مناسب کاربرد صافی هیدرولیکی مکش در صنعت هیدرولیک امروزه رنگ باخته است. کدهای فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC در خط مکش شامل LF, LPF, MF, MFD, RFL, RFLN, SF, SFE, SFF, SFM, SFAR می‌باشند.

فیلتر درب مخزن

فیلتر درب مخزن یکی از اجزای مهم فیلتراسیون هستند، در عین حال که اکثرا در طراحی مورد غفلت مهندسین قرار می‌گیرند. در نتیجه تغییرات دما و استفاده از جک یا آکومولاتور، سطح روغن در مخازن هیدرولیک و سیستم‌های روغن کاری بصورت مداوم دچار نوسان می‌گردند. بدلیل اختلافات فشاری محیط، سبب تبادل هوا با فضای مخزن شده که این به معنای آلودگی داخل مخازن است. فیلتر هیداک درب مخزن می‌توانند مانع از ورود آلودگی به مخزن شوند. در حالت ایده‌آل درجه فیلتراسیون فیلتر درب مخزن باید با حداقل درجه فیلتر مدار هیدرولیک برابر باشد.

با استفاده از فیلتر هیداک HYDAC درب مخزن با چک والو دوبل، تبادل هوا بین مخزن و محیط می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد. کاهش مقدار آلودگی و گرد و غبار ورودی به مخزن باعث افزایش عمر مفید فیلتر درب مخزن می‌شود. در آنجا که تغییرات درجه حرارت بالا و رطوبت بالا و نیز ورود آب مخزن وجود دارد، فیلتر درب مخزن مانع از ورود آب شده و بنابراین عملکرد روغن را بهبود می‌بخشد. کدهای فیلتر هیدرولیک هیداک درب مخزن شامل BDL, BDE, BDM, BF, BL, BLT, ELF, ELFL BD, می‌شوند.

فیلتر هیدرولیک هیداک HYDAC

شرکت جریان کارا وارد کننده عمده فیلتر هیدرولیک هیداک از آلمان

شرکت جریان کالا هدف با اتکا بر توان وارداتی خود در اقلام هیدرولیکی و بطور خاص برای تامین انواع فیلتر هیداک HYDAC از طریق دفتر بازرگانی مستقر در شهر کلن آلمان خود توانسته در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به موجود کردن فیلترهای مورد نیاز صنایع تولیدی کشور اقدام نماید، از این رو جهت تسریع در روند خدمت‌رسانی به شرکت‌ها و کارخانجات مختلف دارای یکی از بی‌نظیرترین استوک انبارهای کشور در زمینه انواع فیلتر هیدرولیک هیداک پرمصرف در سطح کشور بوده و فیلترها و المنت‌های هیداک خود را با ضمانت دائمی اصل آلمان بودن، تقدیم مشتریان خود می‌نماید.

 

محصولات

 

نقشـه گوگـلGOOGLE MAP

ارتبـاط بـا مـاCONTACT US

نقشـه سایتSITE MAP

Facebook Twitter Google Plus Linkedin