آکومولاتور هیداک در نمایندگی Hydac

آکومولاتور هیداک در نمایندگی Hydac

آکومولاتور هیداک در نمایندگی Hydac

تکنولوژی مهندسی در عرضه آکومولاتور هیداک دارای پشتوانه‌ای 50 ساله در توسعه و تحقیق، طراحی، ساخت و تولید در مراکز نمایندگی Hydac  می‌باشد. این تکنولوژی، تمامی انواع آکومولاتور Hydac  هیدروپنوماتیکی را پوشش می‌دهد. آکومولاتور نوع گازی که خود دارای 4 نوع متفاوت است از قانون بویل ماریوت گازها یعنی رابطه معکوس فشار و حجم در دمای ثابت پیروی می‌نماید. در نمایندگی Hydac  چهار نوع مختلف آکو موجود است و بر این اساس، آکومولاتور هیداک دیافراگمی  Diaphragm Accumulators که بدلیل وزن کم بیشتر در صنایع هوافضا کاربرد داشته و نیز آکومولاتور پیستونی Piston Accumulators در دماهای بسیار پایین یا بالعکس کاربرد دارد، همچنین آکومولاتور هیداک بادکنکی یا بلیدر Bladder Accumulators که در مراکز مختلف صنعتی کاربرد گسترده دارد و در نمایندگی Hydac  بیشترین فروش را دارا بوده و بدلیل پاسخ زمانی سریع بعنوان میرا کننده جریان و شوک قابل استفاده می‌باشد. مورد آخر نیز مربوط به نمونه‌های جدید آکومولاتور هیداک بوده و بنام Metal bellows Accumulators شناخته شده و برای موتور‌های دیزلی سنگین بکار می‌رود.

آکومولاتور هیداک مقاوم و تطبیق‌پذیر

آکومولاتور هیداک بطور گسترده در بخش‌های متنوع سیستم‌های هیدرولیک استفاده می‌شوند. آکومولاتور Hydac  بسیار منعطف و کارا بوده و باعث بهبود عملکرد دستگاه شده در عین حال از مدار هیدرولیک محافظت و بازده انرژی سیستم هیدرولیک را افزایش می‌دهد. در نمایندگی Hydac  دفترچه‌ای از انواع کاربردهای مورد استفاده آکومولاتورهای مختلف شرکت هیداک وجود دارد و بصورت مختصر در زیر اشاره می‌گردد.

 • آکومولاتور هیداک بعنوان ذخیره کننده انرژی
 • کاربرد بعنوان منبع قدرت ثانویه در مدار در مواقع اضطراری بعد از پمپ هیدرولیک
 • آکو هیداک بعنوان میراکننده ارتعاشات چه در هنگام ضربه و چه بعنوان دمپر شوک (میرا کننده فشار ناشی از شوک) و حتی بعنوان صدا خفه کن در مدار هیدرولیک
 • آکومولاتور  Hydac  در تثبیت جریان خروجی روغن
 • استفاده آکومولاتور هیداک در سیستم تعلیق شاسی بر اساس سند E0201D/0L6 نمایندگی Hydac
 • استفاده از آکو بعنوان جبران‌کننده نشتی‌های مدار
 • آکومولاتور  Hydac  بعنوان متعادل کننده وزن
 • آکو هیداک با کارایی بازیابی انرژی سیستم

در نقشه‌های مدارات هیدرولیکی نمایندگی Hydac  عبارت P1 نشان‌دهنده فشار گاز آکومولاتور و P2  بیانگر فشار سیستم می‌باشد. فشار گاز آکومولاتور و دبی حجمی آن بسته به نظر طراح و یا نوع کاربرد (ذخیره‌کننده انرژی یا مستهلک کننده نوسانات و یا ضربه) متفاوت است.

آکومولاتور بلیدر هیداک

آکومولاتور کیسه‌ای یا آکومولاتور هیداک بادکنکی با بلیدر هیداک منعطف، بعنوان المان جداکننده بین گاز تحت فشار و روغن هیدرولیک عمل می‌کند. روغن هیدرولیک عملا غیر قابل تراکم بوده و توانایی ذخیره انرژی را ندارد. به همین دلیل در آکومولاتور Hydac   بلیدری از خاصیت تراکم‌پذیری گاز نیتروژن برای ذخیره انرژی روغن استفاده می‌شود. آکومولاتور بلیدری هیداک از بخش روغن متصل به مدار هیدرولیک و بخش گاز نیتروژن که در بلیدر هیداک شارژ می‌گردد، تشکیل شده است. با انبساط بلیدر هیداک به میزان مشخص، گاز فشرده شده و آکومولاتور بلیدر هیداک آماده عملکرد در مدار می‌گردد. در مراکز نمایندگی Hydac  امکان شارژ آکو بمیزان استاندارد مورد نظر فراهم می‌باشد.

آکومولاتور بلیدر هیداک
آکومولاتور بلیدر هیداک

 مشخصات آکومولاتور هیداک بلیدری

این مشخصات در کاتالوگ‌های موجود در مراکز نمایندگی Hydac  موجود بوده و بشرح زیر می‌باشد.

 • آکومولاتور هیداک بادکنکی دارای ظرفیت 0.5 تا 450 لیتر
 • فشار مجاز آکومولاتور کیسه‌ای هیداک تا حدود 1000 بار قابل شارژ در نمایندگی Hydac
 • آکومولاتور  Hydac  بلیدری دارای سیل‌های متفاوت NBR, ECO, IIR, FKM (FPM)
 • جنس محفظه آکومولاتور بلیدر هیداک فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم می‌باشد

از مزایای آکومولاتور بلیدر هیداک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت تخلیه بالا بلیدر هیداک
 • عدم اختلاف فشار مابین روغن و گاز نیتروژن شارژ شونده  در آکومولاتور هیداک کیسه‌ای
 • آکومولاتور  Hydac  بادکنکی کامپکت بوده و دارای هزینه تعمیر و نگهداری پایین می‌باشد
 • تعداد دفعات متعدد شارژ و تخلیه بلیدر در نمایندگی Hydac  و حتی دیگر تعمیرگاه‌های مجاز

آکومولاتور هیداک بلیدری استاندارد دارای کدهای SB330 / SB400 / SB500 / SB550 بوده که بسته به فشار کاری مجاز در بلیدر هیداک سری مربوطه تعریف می‌گردد. آکومولاتور کیسه‌ای از بلیدر هیداک منعطف با شیر گاز جهت شارژ و اتصال هیدرولیکی با شیر یکطرفه تشکیل شده است. آکومولاتور  Hydac  بلیدری SB330H تیپ جریان بالا هیداک با دبی حدود 30 l/s می‌باشد.

در نمایندگی Hydac  برای انتخاب آکومولاتور هیداک انتخاب مواردی مثل فشار کاری، ظرفیت اسمی، ظرفیت حجمی موثر گاز، ماکسیمم دبی روغن، جنس روغن و محدوده دمای عملکردی آکو مورد نیاز می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات فنی و تکنیکی کاتالوگ آکومولاتور هیداک را دانلود نمایید. همچنین برای اطلاع از قیمت آکومولاتور هیداک در نمایندگی Hydac  با کارشناسان شرکت جریان کارا تماس حاصل نمایید.

تامین محصولات هیداک مورد نیاز از نمایندگی Hydac
تامین محصولات هیداک مورد نیاز از نمایندگی Hydac

 شرکت جریان کارا هدف محصولات هیداک مورد نیاز کارفرمایان گرامی اعم از آکومولاتور هیداک و بلیدر هیداک را از نمایندگی Hydac  ترکیه تامین و باقیمت مناسب به شرکت‌ها، کارخانجات صنعتی و تامین‌کنندگان گرامی به فروش می‌رساند. از این رو در صورت موجود نبودن جنس مورد درخواست در انبار خود، در کوتاه‌ترین زمان ممکن از نمایندگی Hydac  تهیه و به داخل کشور وارد می‌نماید.

دریافت کاتالوگ: