فیلتر المنت هیداک HYDAC

فیلتر المنت هیداک HYDAC

HYDAC Filter Elements

مدل‌های گسترده فیلتر المنت هیداک HYDAC به لحاظ سابقه و کیفیت از کاربردی‌ترین نوع فیلترها در صنعت کشور می‌باشد و در اکثر کارخانجات مهم فولاد، سیمان، پتروشیمی و غیره استفاده می‌شوند. کدهای مختلف المنت این برند آلمانی جهت فیلتر کردن ذرات از 1 تا 200  میکرون و بسته به نوع فیلتر مثلا برای فیلترهای مکش و فیلتر لاین فشار و فیلتر برگشت در سایزهای گسترده و متنوع طراحی شده‌اند.

با رعایت مواردی چون استفاده از جنس با کیفیت مانند موقع فیلتر روغن هیداک با افزایش عمر قطعات و تجهیزات سیستم از طریق فیلترایسون استاندارد و جذب پلیسه و ذرات آلودگی محقق خواهد شد.

 سیستم‌‌های فیلتراسیون سیال

 شرکت هیداک در مبحث فیلتراسیون انواع سیالات طیف متنوعی از فیلتر روغن هیداک را معرفی و همچنین زمینه‌‌های مربوط به نظارت روغن در جهت افزایش ایمنی اجزاء را پوشش می‌دهد. طیف گسترده این المنت‌ها قادر به خدمت به صنایع گوناگون در افزایش کیفیت روغن، افزایش فواصل خدمات تعمیرات و نگهداری و در نهایت صرفه‌جویی در هزینه‌‌ها است.

فیلتر المنت هیداک HYDAC آلمان از مواد لایه‌ای مقاوم با کیفیت بالا برای رنج وسیعی از محدوده ویسکوزیته سیال و با قابلیت استفاده در فشارهای زیاد و مقابله با دبی‌‌های بالا طراحی شده‌اند.

 طیف کاملی از انواع نیازهای مدارات توسط المنت‌های هیداک HYDAC پوشش داده شده است. بصورت کلی این گستره و طیف وسیع شامل انواع فیلتر درون خطی، انواع فیلتر هیدرولیکی جهت نصب در مخزن یا فیلترهای نصب شده روی فلنج، از فیلتر‌‌های فشار بالا، متوسط و فشار پایین و صافی خط برگشت و مکش گرفته تا فیلتر روغن خط فشار را پوشش می‌دهد. بسته به نوع کاربرد و نیازهای خاص، برخی گونه‌‌های فیلتر روغن هیداک به نشانگرهای گرفتگی مجهزند تا از حداکثر ایمنی مدار هیدرولیکی اطمینان حاصل شود. به دلیل تعداد کاربردهای وسیع فیلتر و صافی در مدارهای هیدرولیکی، بر اساس کاربرد خاص مورد نظر فیلتر المنت‌های مختلفی پیکربندی و طراحی شده، که با ظرفیت نگهداری بهینه آلودگی و طول عمر بالا دائما در حال ساخت هستند.

مدل‌های متنوع فیلترهای هیداک سبب افزایش عمر کاری اجزای زیر سیستم هیدرولیک و بالطبع گارانتی عملکرد مطمئن دستگاه می‌گردد. مجموعه فیلتر شرکت هیداک آلمان بدلیل طراحی و خصوصیات هدفمند کاربردی سبب ایجاد عملکرد برتر آن در خطوط مختلف صنایع با گستره وسیع کاربردی شده که از جمله آنها می‌توان به:

 • میزان نسبت بتا بالا و پایداری در رنجهای مختلف فشار فیلترهای شرکت هیداک
 • ثبات مش بندی انواع المنت هیداک در فشارهای کاری زیاد
 • ماندگاری ظرفیت جذب آلودگی بالای انواع مدل‌های المنت HYDAC
 • عمر طولانی فیلتر روغن هیداک بعنوان فاکتوری مهم و تاثیرگذار در بخش نت
 • افت فشار پایین در کدهای مختلف فیلتر‌‌های هیداک
 • انتخاب گسترده در میزان فیلتراسیون روغن با توجه به وجود توانایی انتخاب مدل‌های متنوع
 • مدل‌های گسترده فیلتر المنت که سبب اعتماد و آسودگی تولیدکنندگان در شرایط کاری مختلف شده
 • جنس و پوشش مطلوب و اپتیمم انواع المنت‌‌های هیداک در کاربردهای مختلف کاری

در سیستم‌ها و مدارات هیدرولیکی و پروسس‌‌های مهندسی امکان استفاده از فیلتر هیداک تا فشار 600 بار و دمای کاری 400 درجه  با المنت‌هایی تا 1 میکرون مطلق وجود دارد که محدوده قابل تاملی می‌باشد. بر اساس اطلاعات بدست آمده از خریداران انواع فیلتر المنت و نیز دیتاهای موجود در سیستم‌های تعمیر ونگهداری، شرایط روغن نقش اساسی در تقریباً 70% از خرابی‌‌های سیستم‌‌های هیدرولیک داشته فلذا بهره‌گیری از فیلتر و صافی کارا در کنار خنک کننده، نظارت مداوم و توجه به مفهوم فیلتراسیون از اثرات مخرب اثبات شده بر کارایی و سودآوری سیستم‌‌ها و تجهیزات جلوگیری می‌کند.

فیلترهای المنت هیداک HYDAC آلمان
فیلترهای المنت هیداک HYDAC آلمان

نحوه کددهی مدل برای فیلتر المنت هیداک استاندارد بصورت زیر می‌باشد:

کددهی مدل برای فیلتر المنت هیداک استاندارد

که در آن

۱. مشخصه سایز فیلتر المنت

بخش اول مربوط به سایز فیلتر المنت بوده که دلالت بر میزان اندازه لیتراژ عبوری از فیلتر هیدرولیک دلالت داشته و بصورت کلی بهتر است همیشه در محاسبات مربوطه، عدد حاصل را به طرف بالا گرد کرده یعنی سایز فیلتر المنت را بزرگتر را انتخاب کنیم. این انتخاب طول عمر کاری بالاتر قطعات و کاهش هزینه‌‌های نت را فراهم می‌کند. اما درصورت انتخاب فیلتر کوچکتر محافظت از اجزای مدار پایین آمده و این شاید سبب خطر ریسک پایین آمدن چرخه عمر کاری کل سیستم را بیشتر کند.

اندازه سایز المنت در فیلتر روغن هیداک را می‌توان با کمک این موارد تعیین کرد:

 • منحنی‌‌های افت فشار هوزینگ و المنت هیداک در بروشور و کاتالوگ مربوطه و تعیین آن بصورت دستی
  هنگامی که درجه فیلتراسیون و نوع فیلتر مورد نیاز بدست آمد، اندازه فیلتر را نیز می‌توان تعیین کرد. در اینجا می‌توانیم فرض کنیم که افت فشار اولیه یک فیلتر از یک مقدار خاص تجاوز نکرده یا مقادیر افت فشار اولیه از جدول‌های کاتالوگ فیلتر المنت بدست می‌آید. افت فشار کل یک نوع فیلتر هیداک در یک دبی خاص از مجموع افت فشار بدنه و افت فشار فیلتر المنت محاسبه می‌شود.
 • برنامه کامپیوتری اندازه‌گیری اختصاصی سایز فیلتر المنت هیداک توسط نرم‌افزار Size-IT
  برنامه  Size-IT با دریافت اطلاعات اولیه بصورت قدم به قدم و به کمک محاسبات نرم‌افزاری، بدست آوردن اندازه مطلوب فیلتر المنت را امکان‌پذیر می‌کند. این نرم‌افزار بخشی از کاتالوگ محصولات الکترونیکی شرکت هیداک بوده و در سایت HYDAC موجود و قابل استفاده می‌باشد.
 • بدست آوردن اندازه سایز فیلتر المنت به کمک برنامه مفهومی بهینه‌سازی سیستم به کمک رایانه و نرم‌افزار  Optimize-IT
  این نرم‌افزار تنها در اختیار متخصصان خود شرکت هیداک جهت محاسبه اندازه فیلتر هیدرولیک می‌باشد.

۲.  تعیین نوع فیلتر المنت هیداک از نظر محل قرارگیری

در این بخش بسته به محل قرارگیری فیلتر روغن هیداک در مدار هیدرولیک، کدی استخراج و در مدل نامبر قرار داده می‌شود. بطور کلی این مورد شامل فیلتر المنت مکش با کدهایی چون S , RS که بیان‌کننده قرارگیری صافی در قسمت ساکشن مخزن، فیلتر المنت خط فشار با کدهایی نظیر  D , DH , DM , DN که نشان‌دهنده قرار داشتن فیلتر هیدرولیکی در خط فشار مدار بعد پمپ بوده، فیلتر المنت برگشت که شامل کدهای R , RK , RN شده و بیان‌کننده قرارگیری فیلتر در خط برگشت بوده و همچنین فیلتر المنت هوا که فیلتر درب مخزن را هم شامل شده و L معرف کد آن می‌گردد.

 ۳. تعیین درجه فیلتراسیون المنت

در این بخش درجه فیلترینگ فیلتر روغن هیداک بر حسب میکرون از 001 تا 200 میکرون برای فیلتر المنت مشخص شده و همانطور که واضح است بر حسب مواردی چون حساسیت تجهیزات و طراحی مدار درجه فیلتراسیون فیلتر المنت انتخاب می‌شود.

۴. ساختار فیلتر المنت بر اساس محصولات شرکت هیداک

موارد مصرف گسترده فیلتر باعث ایجاد مدل‌‌های مختلف المنت‌های HYDAC شده است که هر کدام برای کاربردی خاص طراحی شده‌اند. بنابراین شرکت هیداک از نظر فنی و اقتصادی قادر به ارائه نوع‌‌های متفاوت فیلتر المنت برای نیازمندی خاص مشتری می‌باشد. توضیحات زیر مهمترین محیط‌های فیلتراسیون و المنت مورد نیاز را بیان می‌کند. در اینجا برخی انواع فیلتر المنت پر مصرف شرکت هیداک رو معرفی می‌نماییم.

فیلتر المنت هیداک اپتی میکرون Optimicron مدل ON دارای ساختار چند لایه با تحمل 20 بار فشار و راندمان فیلتراسیون درجه یک بوده، همچنین ساختار هندسه جدید در طرح چین مش‌هاست که سبب افزایش سطح جریان و کاهش افت فشار در فیلتر روغن هیداک شده، هسته فیلتر المنت اپتی میکرون، پک مش با الیاف شیشه تشکیل شده و حتی برای درجه یک میکرومتر نیز موجود است. المنت هیداک اپتی میکرون Optimicron در همین مدل با ادیشن‌‌ها دیگر اپتی میکرون پاور ON/POو المنت اپتی میکرون پلاس OH/PS با تحمل فشار تا 210 بار با بسته‌بندی بیرونی کاراتر جهت بهبود اثر پخش کنندگی نیز موجود می‌باشد.

همچنین فیلتر المنت دیگر شرکت هیداک یعنی بتا میکرون Betamicron تایپ BH4HC با ساختار 3 مرحله ای فیلتراسیون حداکثر نگهداری پلیسه و دیگر آلودگی‌ها را در فیلتر روغن هیداک تضمین و سبب بهبود عملکرد تسویه هیدرولیکی می‌گردد. در این المنت هیداک نوع بتا میکرون، در درزهای طولی مش از نوعی اتصال استفاده شده که حتی در زیر تغییرات زیاد بار هم کاملاً مهر و موم شده باقی بماند و امکان عبور ذرات از بخش آلوده فیلتر المنت به تمیز از بین می‌برد.

بعضی دیگر از فیلتر المنت‌های تولیدی شرکت  HYDAC بصورت زیر دسته‌بندی شده‌اند:

فیلتر المنت فلکسی میکرون  Flexmicron با کد FM، فیلتر المنت آکوآ میکرون  Aquamicron با کد AM، فیلتر المنت وایرمش  Wire Mesh دارای کد  WR، فیلتر المنت تری میکرون  Trimicron با کدهای N1TM, N3TM، فیلتر المنت اکو میکرون ECOmicron  با کد ECON2 ، فیلتر المنت موبی میکرون  Mobilemicron با کد MM و فیلتر المنت پی پر  Paper با کد P/HC که جهت بررسی و در صورت نیاز به المنت فیلتر با کلیک بر روی هر کدام کاتالوگ فیلتر المنت هیداک قابل ذخیره می‌باشد.

۵. جنس سیل المنت هیداک

این بخش به نوع و جنس سیل‌‌های فیلتر المنت شرکت هیداک اشاره که اکثرا از جنس وایتون V می‌باشد.

۶.  جزئیات تکمیلی در مورد فیلتر المنت

کدهای این قسمت در مورد اطلاعات تکمیلی المنت بوده، بطور مثال ساختار بهینه شده مش فیلتر المنت هیداک بصورتیست که جذب ذرات ناخالصی در آن حداکثر و مقاومت در برابر دبی روغن عبوری از آن حداقل می‌باشد. کد انتخابی SFREE این اطمینان را می‌دهد که الکتریسیته ساکن شبکه مش به سطوح خطرناکی که ممکن است به قوس الکتریکی  بیانجامد منجر نخواهد شد. یا کد KB در مورد نداشتن شیر بای پس در فیلتر روغن هیداک می‌باشد.

شرکت جریان کارا هدف دارنده بزرگترین استوک انبار فیلتر المنت‌های هیداک آلمان در سطح کشور
شرکت جریان کارا هدف دارنده بزرگترین استوک انبار فیلتر المنت‌های هیداک آلمان در سطح کشور

تعیین مناسب فیلتر روغن هیداک بسته به شرایط سیستم و محیط کاری داشته، این در صورتیست که فیلترها با درجه‌بندی فیلتراسیون یکسان دارای عملکرد متفاوت بدلیل تفاوت نوع خاص المنت خود هستند. کاربردهای متنوع فیلترها، باعث ایجاد مدل‌‌های مختلف فیلتر المنت شده که هر کدام برای الزامات کاربردی خاصی بهینه‌سازی شده‌اند. این توانایی بدلیل موقعیت خاص شرکت هیداک در ارائه فیلتر المنت هیداک HYDAC با توجه به موارد فنی و اقتصادی بر اساس نیازمندی خاص مصرف‌کننده می‌باشد. همچنین برای معادل کردن فیلتر هیدرولیکی و المنت مربوطه اش، مهمترین مشخصه‌‌های ابعادی آن قطر المنت، ارتفاع، قطر سوراخ خروجی و قطر نافی فیلتر المنت هستند.

تیم مهندسین فروش شرکت جریان کارا همیشه جهت مشاوره و ارسال فیلتر المنت مورد نیاز در خدمت صنایع تولیدی کشور بوده و با توجه به موجودی انبار قابل توجه در ارائه انواع فیلتر المنت هیداک در کمترین زمان ممکن نسبت به ارسال آن اقدام نماید. همچنین دفتر بازرگانی خارجی واقع در روتردام شرکت جریان کارا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به سفارش، تهیه و ارسال به ایران از طریق واردات قانونی اقدام می‌نماید.