شیر هیدرولیک رکسروت REXROTH

شیر هیدرولیک رِکسروت آلمان به عنوان یکی از محصولات دارای شاخه‌بندی متنوع و پرکاربرد برند Bosch Rexroth که از معروف‌ترین و معتبرترین سازندگان تجهیزات هیدرولیکی و پنوماتیکی در سطح جهان می‌باشد، شناحته شده است. کدهای متنوع شیر رکسروت در صنایع مختلف مانند خودروسازی، صنعت ساختمان، ماشین‌آلات کشاورزی، صنایع دریایی و هواپیمایی، ماشین‌آلات صنعتی، راه‌سازی و غیره به کار می‌رود. بواسطه کیفیت انواع شیر هیدرولیک رکسروت برای کنترل جریان سیالات هیدرولیکی، وجود این چنین تجهیزاتی در سیستم‌های هیدرولیکی صنعتی و ماشین‌آلات، نقش مهمی در بهبود کارایی و دقت خطوط تولیدی ایفا می‌کنند. تمرکز بر کیفیت، نوآوری و عملکرد برتر، باعث شده تا شرکت بوش رِکسروت آلمان به عنوان یک نام معتبر در صنعت هیدرولیک شناخته شود و محصولات آن اعم از شیر رکسروت در سطح جهانی مورد استفاده فراوان قرار گیرد.

Bosch Rexroth

رنج متنوعی از مجموعه شیر رکسروت به عناوین و کاربردهای مختلف در تجهیزات هیدرولیکی صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدلهای شیر هیدرولیک رکسروت معمولاً بر اساس نوع کاربری، ویژگی‌ها و عملکردشان دسته‌بندی می‌شوند. البته لازم به ذکر است که تنوع و تعداد مدل‌های شیر رکسروت بسیار زیاد است و از گذشته‌های دور تا بحال در طی زمان هر سال سری جدیدتری به مدل‌های شیر رکسروت اضافه و در بعضی موارد اصلاح می‌شوند.

در زیر یک دسته‌بندی معمول از انواع شیر هیدرولیک رکسروت آورده می‌شود:

  • شیر هیدرولیک رکسروت کنترل فشار Pressure Control Valves، این نوع شیر رکسروت جهت تنظیم و کنترل فشار روغن در مدار هیدرولیک به کار می‌روند که از پرمصرف‌ترین زیر مجموعه آن می‌توان به شیر رکسروت رلیف Relief Valves که معمولاً برای حفاظت از سیستم در برابر افزایش فشار غیرمجاز استفاده و شیرهای ایمنی Safety Valves که برای جلوگیری از افزایش فشار به مقدار خطرناک در سیستم هیدرولیک استفاده می‌شوند، اشاره کرد.
  • شیر هیدرولیک رکسروت کنترل جریان Flow Control Valves،‌ این نوع شیر رکسروت جهت کاهش و یا کنترل جریان روغن در یک خط هیدرولیک به کار می‌روند تا مقدار دبی خروجی را کنترل کنند.
  • شیر هیدرولیک رکسروت کنترل جهت Directional Control Valves این شیرها برای کنترل جهت جریان مایع به کار می‌روند و می‌توانند به صورت دستی یا از طریق سیستم‌های خودکار عمل کنند. برای سایزهای بزرگ و کنترل جهت روغن لیتراژهای زیاد از شیرهای پایلوت استفاده شده که این نوع شیر رکسروت برای کنترل جهت روغن به کمک جریان کمی از جریان اصلی یا از طریق فشار پایلوت عمل می‌کنند.
  • شیر هیدرولیک رکسروت جداکننده Isolator valve، که از شیرهای پرمصرف این بخش نیز می‌توان به شیر رکسروت یکطرفه Check Valves که جریان روغن را در یک جهت ممکن و در جهت معکوس جلوگیری می‌کنند، نام برد.
  • شیر هیدرولیک رکسروت پروپرشنال Proportional Valves اهمیت این نوع شیر رکسروت در تنظیم و کنترل دقیق جریان روغن ازجهت فشار، دبی و غیره با توجه به ورودی‌الکتریکی جریان یا ولتاژ بوده و می‌توانند در سیستم‌های حساس و دقیق مورد استفاده قرار گیرند.

من حیث‌المجموع مدل‌های مختلف شیر هیدرولیک رکسروت شرکت بوش رکسروت آلمان که به عنوان یکی از پیشروان در صنعت هیدرولیک شناخته می‌شود بسیار متنوع بوده و دارای کدبندی‌های بسیار گسترده می‌باشد. بدلیل کیفیت بالا و عملکرد قوی شیر رکسروت و استفاده از فناوری‌های پیشرفته و کنترل کیفیت دقیق در تولید محصولات شرکت آلمانی، این شرکت اغلب به عنوان یک نام معتبر و مورد اعتماد در زمینه تولید انواع شیر هیدرولیک رکسروت در صنایع مختلف شناخته می‌شود.

شرکت  بوش رکسروت  بعنوان یکی از شرکت‌های قدرتمند در زمینه صنعت هیدرولیک دارای توزیع‌کننده‌های معتبر و آشنا به کاربرد تجهیزات هیدرولیکی برای صنایع وابسته بوده و دارای متخصصین فنی جهت مشاوره‌های ویژه و کاربردی در سطح جهان می‌باشند.

شرکت جریان کارا هدف نیز بعنوان یکی از عمده‌ترین وارد‌کننده‌های محصولات شرکت بوش رکسروت آلمان، در بین نمایندگی‌های اصلی از طریق دفتر روتردام هلند خود به نمایندگی قدیمی این شرکت به نام آقای دکتر Ludwig Leurs واقع در Lohr متصل بوده و کدهای مورد نیاز شامل انواع شیر رکسروت و دیگر محصولات بوش رکسروت مورد نیاز خود را از این راه تامین می‌نماید. این نمایندگی دارنده گواهینامه معتبر از شرکت Bosch Rexroth بوده و با مهندسین طراح و ساخت شرکت بوش رکسروت دارای ارتباط کاری متناوب می‌باشد.

Dr. Ludwig Leurs, Representative
Bosch Rexroth
Lohr, Germany
Phone: +49 9352 40 5508
Email: Ludwig.Leurs at boschrexroth.de